Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Piyasalar

Nayib Bukele ve Justin Sun’ın Bitcoin Kardeşliği

El Salvador Başkanı Bukele ve Tron’un kurucusu Sun, kripto kışı endişeleriyle Perşembe gününden itibaren her gün bir bitcoin alacaklar.

17 Kasım 2022 11:41

Güncellenme: 17 Kasım 2022 13:20

El Salvador Başkanı Nayib Bukele ve Tron kripto para ağının kurucusu ve Grenada büyükelçisi Justin Sun, günde bir tane bitcoin almaya karar verdiler.


Bukele’nin, Twitter’dan paylaştığı iletide "Yarından itibaren her gün bir #Bitcoin alıyoruz” ifadelerini kullanmasından kısa bir süre sonra Justin Sun da Bukele'nin birikim stratejisine benzer bir plan duyurdu.


Piyasa şartlarına tepki olarak belirli bir hızda bitcoin satın alımı, dolar maliyeti ortalaması (DCA) olarak adlandırılırken, karar aşamasında duygusallığa izin vermeyişi ile uzun vadede planlama yaparken harcanandan daha az dolar cinsinden ödeme yapılmasını sağlar.


Bukele ve Sun'ın DCA kararı alması, FTX'in iflasının kripto kışını uzatacağına dair korkuların başlamasının hemen ardından geldi. Analistler son açıkladıkları raporlarda, geçen yıl önce 69.000 dolarla rekor seviyeye ulaşmasından bugüne kadar yüzde 76 düşüş kaydeden bitcoin'in 13.000 dolara düşebileceğini öngörüyorlar.El Salvador, ülkenin ekonomik sorunlarına çare olacağını düşünerek geçen yıl Haziran ayında bitcoin’i yasal ödeme aracı ilan etmişti.  O günden bu yana borç sarmalı içinde olan ülke, ortalama 43.000 dolar fiyatla 2.381 bitcoin satın aldı.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk