Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Nadir CryptoPunk NFT’si 4,4 Milyon Dolara Satıldı

Kripto ve NFT dünyasının öne çıkanlarından biri olan DJ Seedphrase elindeki nadir CryptoPunk NFT’lerinden birini 4,4 milyon dolara sattı.

30 Eylül 2022 13:32

Güncellenme: 30 Eylül 2022 16:07

Erken dönem Bitcoin yatırımcısı ve değiştirilemez token (NFT) komünitesinde öne çıkan kişilerden biri olan DJ Seedphrase, nadir bulunan CryptoPunk 2924 NFT'sini Teksaslı bir alıcıya 3,300 ethere yani yaklaşık 4,45 milyon dolara sattı.


24 adet nadir Apes punk’ından biri olan CryptoPunk 2924’ü DJ Seedphrase, Danny Maegaard takma adlı kişiden 2020 yılının Kasım ayında 150 ethere, o dönemin fiyatıyla 71,300 dolara satın almıştı.


Öte yandan DJ Seedphrase’in satışı yaptığı cüzdan son beş yıldır aktif değildi. Bu da işlemin yasallığı konusunda bazı soru işaretleri oluşturdu. 2021 yılında Punk 9998, 124,457 ethere yani o dönemdeki fiyatla 532 milyon dolar civarına satılmış ve şüpheleri üzerine çekmişti. Ardından da bu işlemin wash trade (hacimde artış göstermek için kişinin kendi satışını farklı bir hesaptan yine kendisinin satın alması) olduğu ortaya çıkmıştı.


Bunun yanında modern kripto sanat hareketini başlattığı kabul edilen CryptoPunk NFT’leri yeniden satışlarda milyonlar kazandırabiliyor. 2021 Haziran’ında CryptoPunk 7523 NFT’si de 11,7 milyon dolara satılmış ve o zamana kadar satılan en yüksek fiyatlı CryptoPunk NFT’si olmuştu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk