Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Morgan Stanley'nin Yeni PAVA Göstergesi, ETH Kullanıcılarını “İnananlar” ve “Spekülatörler” Olarak Bölüyor

İzleme aracı, ether için fiyat tahminine olanak tanıyor.

10 Ağustos 2022 09:34

Güncellenme: 10 Ağustos 2022 10:54


Morgan Stanley, ether fiyatlandırmasını tahmin edebilmek amacıyla tüccarlar arasında spekülatif uygulama kullanan PAVA (adres başına fiyat ayarlı hacim) adlı yeni bir spekülasyon göstergesi tanıttı.


Gösterge, kripto para birim fiyatını, dolar cinsinden blok zinciri işlem hacminin aktif olan cüzdanların (90 günlük ortalama ile) oranına bölerek hesaplayan yatırımcıların, özellikle aşırı düşüş zamanlarında ether için fiyat eğilimlerini tahmin etmelerini sağlayacak.


Morgan Stanley, “PAVA göstergesinin ana mantığı, blok zincirinin veya özellikle 1. katman blok zincirinin bir ağ olarak değerlendirilmesi” açıklaması yaptı.


Gösterge, piyasa hareketlerine dayalı fiyat hareketini ağ kullanımına dayalı fiyat hareketinden ayırırken ve kripto piyasasındaki oyuncuları ise “inananlar ve spekülatörler” olarak ikiye ayırıyor.

 

İnananlar, Ethereum’a uzun vadede güveniyorken ağdaki işlem hacmini artıran ve daha düşük PAVA değeri ile biten stake etme ve merkeziyetsiz borç verme gibi zincir içi protokollere katılıyorlar.


Spekülatörler ise Ethereum ekosistemine daha az entegre olurken kısa vadeli fiyat hareketlerine tepki verirken aktif cüzdanlarındaki artışların işlem hacmindeki artışları geride bırakmasına ve daha yüksek bir PAVA değerine yol açmasına neden oluyorlar.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk