Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Morgan Stanley: Stabil Coin Piyasası Yine Daralmaya Başladı

Morgan Stanley, yayımladığı raporda stabil coin piyasasının yine daralmaya başladığını ve DeFi ekosisteminde toplanmaya ilişkin çok az belirti olduğu belirtildi.

31 Ağustos 2022 15:45

Güncellenme: 31 Ağustos 2022 16:25

En büyük stabil coin’ler tether (USDT) ve USD Coin’in (USDC) piyasa değeri yine düşmeye başladı. Morgan Stanley’nin raporuna göre bu, kripto finansal sistemindeki daralmayı işaret ediyor.


İki stabil coin’in piyasa değerlerindeki düşüş Ağustos ortasında durmuştu. Rapora göre bu iki coin’in piyasa değeri Nisan ayında gördüğü en yüksek değerin yüzde 10 altında.


Banka, raporunda stabil coin’lere olan talebin kripto para piyasalarındaki likidite ve kaldıraça olan talebin bir göstergesi olduğunu belirtiyor.


Banka ayrıca, USDC’nin piyasa değerindeki değişimin bitcon’in iki ay sonraki fiyatına da öncülük ettiğini aktarıyor. Çünkü stabil coin’ler kripto kurumları tarafından diğer coin’leri satın almak için kullanılıyor.


Morgan Stanley, merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminde kaldıracın yeniden oluşacağına dair çok az kanıt olduğunu belirtiyor.


Raporda kripto piyasalarının ABD merkez bankasının kemer sıkma politikalarına büyük ölçüde bağlı kalmaya devam ettiği de belirtiliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Apple Vision Pro İkinci Gününde Hacklendi!

9 Şubat 2024 18:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk