Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Morgan Stanley: Ether’in Düşük Performansı 2018’in Kripto Düşüşünü Tekrarladı

Banka’nın analistleri, yüksek Fed faizi beklentilerinin kripto fiyatları üzerinde baskı oluşturduğunu dile getirdi.

14 Haziran 2022 15:50

Güncellenme: 14 Haziran 2022 16:33

Pazartesi günü yayınlanan bir raporda Morgan Stanley, en büyük altcoin olan ether (ETH), tıpkı 2018’deki kripto pazarındaki gerileme sırasında olduğu gibi, Bitcoin’in (BTC) düşük performans gösterdiğini söyledi.

 

Raporda, ABD doları likiditesinin piyasalardan çekildiği ve daha yüksek Fed faiz oranlarını beklentisinin kripto fiyatlarına zarar verdiği belirtildi.

 

Sheena Shah liderliğinde analistler, Kasım ayında zirvesini yaşayan ve ikinci en büyük kripto para birimi olan Ether’in yüzde 75 oranında düştüğünü kaleme aldı.

 

Yazısında, ‘ETH/BTC göreceli düşüşünde, kriptoya karşı duyulan coşkunun, heyecanın azaldığının bir işaretidir.’ genelde de paranın daha değişken alternatif coin’lerden genellikle çekildiğinden bahsediyor.

 

Ether’in ABD doları cinsinden fiyat döngüsü 2018’e benzer olsa da, analistler bu sefer satışların büyük bir ölçüde kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirildiği belirtildi. 2018 yılında perakende ticaret faaliyetinin payı çok daha yüksek olduğu gözlemlenmişti.

 

Banka, nicel sıkılaştırmanın kripto eşdeğerinde devam ettiğini ve BTC’nin önemli bir teknik seviye olan 28 bin doların altına düşmesini tetiklediğini söyledi.

 

Geçen yıl BTC satın alan bir yatırımcı şu anda zarara uğramış durumda ve aynı zamanda 2017’nin en yüksek seviyesi olan 19,500 dolara kadar izlenecek belirgin teknik bir seviye yok.

 

Raporda, stablecoin’ler için ihraçların hızlı bir şekilde daraldığı belirtildi ve bu da mayıs ayının başından bu yana merkeziyetsiz kripto sisteminin yarıya kadar inmesine neden oldu ve de kripto fiyatları dayanak varlıklardan uzaklaşarak istikrarsızlaştı.

 

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk