Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Merge Tamamlanana Kadar Ether Momentum Kaybedebilir

Bank of America’nın müşterilerine gönderdiği bilgi notuna göre, yatırımcılar Merge ve etkileri konusunda daha net bilgiler istiyorlar.

27 Ağustos 2022 08:03

Güncellenme: 29 Ağustos 2022 09:44

Ether’in (ETH) Temmuz ortasından Ağustos ortasına kadar süren fiyat yükselme dönemi etkisini yitirmeye başlayabilir. Bank of America’nın Cuma günü yayınladığı bilgi notuna göre yatırımcılar Ethereum’un proof-of-stake ağına geçişine dair teknik bir güncelleme olan Merge’ün etkilerini daha iyi anlamak istiyorlar.


Yatırım bankası, bunların yanı sıra Binance Smart Chain, Tron, Avalanche ve Solana gibi Ethereum’a rakip blok zincirlerinin Merge yaklaştıkça piyasa payı kazanmaya başladıklarını ifade ediyor.


BofA analisti Alkesh Shah, “Yatırımcılar, Ethereum’un proof-of-stake’e geçmesinin ölçeklenebilirlik veya yüksek işlem ücretleri gibi konuları çözümlemeyeceğini anlıyorlar” diyor.


Taeder’lara göre Merge, Ethereum’un kendi token’ı olan ether (ETH) üzerinde kısa vadeli bir yükseliş etkisi oluşturabilir. Ancak bu varlığa yönelik uzun vadeli beklentiler makroekonomik parametrelerin zayıf seyretmesi ve bitcoin analizlerinin aşağı yönlü tahminleri nedeniyle çok da parlak değil. 


Kripto ve hisse senedi piyasaları Fed Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günü yaptığı şahin yorumlardan sonra düşüşe geçti. Bitcoin yüzde 4 civarında değer kaybederek 21.000 doların altına inerken ETH yüzde 8’lik kayıpla 1.559 dolar seviyelerine düştü. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Avrupa'nın MiCA'sı Hazır. ABD’nin Hamlesi Ne Olacak?

28 Haziran 2024 23:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk