Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Meme Coin Trendi Nereye Kadar?

Nihilist finansın bir çıkışı olarak yorumlanan meme coinlere dair bir bakış.

28 Mart 2024 13:08

Güncellenme: 28 Mart 2024 13:59

Son dönemdeki meme coin trendine dair Bitget araştırma ekibi baş analisti Ryan Lee ile konuştuk.


Meme coin ekosistemindeki hareketi ve bu trendin kaynağını nasıl yorumluyorsunuz?


Mevcut meme coin çılgınlığı çoğunlukla Solana blok zincirinden kaynaklanıyor. Solana ekosisteminde yaşanan güçlü toparlanma ciddi oranda fon girişine sebep oldu ve büyük fon girişi Solana'daki meme coin çılgınlığını zirveye taşıdı.


Bonk (BONK), dogwifhat (WIF) ve Book of Meme (BOME) gibi tokenler olağanüstü başarı sergiledi. WIF aynı anda Binance ve Robinhood'da listelenen nadir popüler meme coinlerden biri olarak fiyat potansiyeli hayal edemeyeceği seviyelere ulaştı. Traderlar bu tokeni piyasa değeri bir noktada milyarlara ulaşan SHIB ile kıyaslıyor. Lansmanından sonraki 72 saat içinde BOME piyasa değeri 4 milyon dolardan yaklaşık 1,5 milyar dolara fırladı.


Solana meme coin sezonu aynı zamanda tüm Solana ekosistemine fayda sağladı. Solana'da yaşanan en somut değişiklik varlık ve kullanıcı sayısındaki artış. Aktif cüzdan sayısı yalnızca bir ayda dört kat artışla 600.000'den 2,4 milyona çıktı ve şu anda 1,2 milyon cüzdanla istikrarlı halde.


Uzun vadede bu projelerin performansı nasıl görünüyor?


Ön satışlı meme coinler çeşitli ünler edindi.  Finansman için fonların doğrudan tokeni piyasaya süren ekibin cüzdan adresine gönderildiği ön satışlı meme coinlerde, muhteşem bir yükseliş yaşayan BOME ve SLERF talihsizliği dışında, birçok 'rug pull' olayı da meydana geldi. İyi tanınmış projeler tarafından piyasaya sürülen ön satışlı meme coinler, kullanıcıların yalnızca para kazanma amacıyla ön satışa katılmalarıyla TGE sonrasında ikincil piyasada genellikle iyi performans gösteremiyor.


Bu piyasaya sürme modeli ve meme coin çılgınlığı gözle görülür şekilde dinmeye başladı; traderların bu tür meme coin yatırımlarında risklere dikkat etmeleri gerekiyor.


Boğa piyasası olarak atfedilen bu dönemde bu trend devam edecek mi?


Lider meme coinler gelecekte büyüme için hala büyük potansiyele sahip.


 PEPE'nin göz kamaştırıcı yolculuğuna baktığımızda, BOME trendinin yakın gelecekte yeniden bir yükseliş yaşaması oldukça muhtemel; bu durum tüm meme coin alanında genel bir yükselişi de beraberinde getirebilir. SHIB'in önceki boğa piyasasındaki ihtişamlı yolculuğuna bakarsak, WIF'in hala büyüyecek alanı olduğunu söyleyebiliriz.Daha Fazla Oku

    memecoinPepeslerfDOGE

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk