Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Matrixport: SEC, Bitcoin Spot ETF Tekliflerini Reddecek

"SEC Başkanı Gensler, ABD'de kripto para birimlerine sıcak bakmıyor ve bitcoin spot ETF'leri onaylama ihtimalinin çok düşük olduğunu düşünüyoruz"

3 Ocak 2024 16:22

Güncellenme: 3 Ocak 2024 16:30

Kripto yatırım hizmetleri sağlayıcısı Matrixport, bu ay içinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının tümünü reddedeceğini öngörüyor.


Firma, Çarşamba günü yayınladığı bir notta, "SEC'in ETF onayı için kritik olan mevcut beş kişilik komisyon üyelerinin liderliği Demokratlar tarafından hakimiyet altında" dedi. "SEC Başkanı Gensler, ABD'de kripto para birimlerini desteklemiyor ve onun bitcoin spot ETF'lerini onaylamasını beklemek oldukça uzak bir ihtimal."


Matrixport, "Bir ETF'nin, genel olarak kripto para birimlerinin büyümesine önemli ölçüde katkıda bulunacağı açık; ancak Gensler'ın Aralık 2023'teki açıklamalarına göre, bu sektörün daha katı uyumluluk kurallarına ihtiyacı var" diye ekledi. "Politik bir bakış açısıyla, Bitcoin'i alternatif bir değer saklama aracı olarak meşrulaştıracak bir bitcoin spot ETF'yi onaylamak için bir neden yok."


ABD'de spot BTC ETF'inin onaylanması beklentisi, bitcoin'in fiyatını Nisan 2022'den bu yana görülmemiş seviyelere çıkardı ve yılı %160 civarında bir artışla kapattı.


Matrixport, Eylül ayından bu yana kriptoya yatırılan ek 14 milyar dolarlık nakit ve kaldıraçın, 10 milyar dolarının ETF beklentileriyle ilgili olabileceğini tahmin ediyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbitcoin etfGenslerSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Polymarket Yatırımcılarına Göre Fed'in Bu Yıl Faiz İndirimi Yapmama İhtimali %32

19 Nisan 2024 12:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk