Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Lionel Messi’nin Paylaşımı, WATER Token’da %350'lik Bir Sıçramaya Yol Açtı

Meme coin’in fiyatı, Messi'nin gönderisinin ardından iki saat içinde 0,00032 dolardan 0,00146 dolara yükseldi.

10 Temmuz 2024 10:46

Güncellenme: 10 Temmuz 2024 12:04

Futbolun efsane ismi Lionel Messi, pazartesi günü paylaştığı Instagram hikayesinde projenin Instagram sayfasına yönlendiren bir bağlantı ile birlikte, omzuna token’ın maskotunu koyduğu bir fotoğraf paylaştı. Solana tabanlı bir meme coin olan WATER, gönderiyi takip eden iki saat içinde %356'lık bir artışla 0,00032 dolardan 0,00146 dolara sıçradı.CoinMarketCap verilerine göre, bir süre sonra geri çekilen token, son 24 saatte %215,6 artışla 0,001 doların biraz üzerinde seyrediyor. Token’ın piyasa değeri ise yaklaşık 94 milyon dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 40 milyon doların biraz altında.


Projenin web sitesi, WATER'ın "hayır kurumlarının yardımıyla gerçek dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmayı hedeflediğini" söylese de, bunun nasıl yapıldığı detaylandırmıyor. Token’ın satın alınabileceği birkaç borsa arasında, Messi’nin Ekim 2022’den bu yana ortaklık kurduğu Bitget yer alıyor.


Messi'nin medya ilişkileri ekibi henüz konuya dair herhangi bir açıklama yapmadı.


ABD medyasının ünlü isimlerinden Caitlyn Jenner ve rapçi Iggy Azalea da dahil olmak üzere birçok ünlü, bu yılın başlarında meme coin’ler sayesinde kazanç sağladı ve hatta Solana blok zincirinde token satmaya başladı. Ancak tüm bunlar, kişilerin takipçi kitlelerinden hızlıca para kazanılmaya çalışılması sebebiyle tepki çekti.


Bu nedenle, Messi'nin gönderisi kripto topluluğundaki bazı kesimler tarafından şüpheyle karşılandı. Analist @ericonomics, Twitter’da şunları yazdı: "Muhtemelen yakında rug pull gerçekleşecek, bu yüzden kendinize bir iyilik yapın ve kesinlikle satın almayın."


"Bu, Messi'nin teşvik ettiği üçüncü token dolandırıcılığı" diye yazdı. "İlki Leafty isimli bir projeydi ve yaklaşık 5 gün içerisinde tüm likidite yok oldu. İkincisi de benzer bir rug pull projesi olan Planet'ti.”


Daha Fazla Oku

    lionel messiwater tokensolana meme coin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk