Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kurumsal Yatırımcılar Fırsatları Nerede Görüyor?

Kripto dünyasının inişli-çıkışlı dünyasında kurumsal yatırımcıların rotası önem kazanıyor.

8 Kasım 2023 17:17

Güncellenme: 8 Kasım 2023 17:19

Dışarıdan bakan ve kripto dünyasını yeterince anlamayan biri için kripto temelli yatırımlar çeşitli dalgaların yükselip söndüğü, hızlı çıkışların ve çöküşlerin olduğu karmaşık bir dünya gibi görülebilir. Ancak aslına bakarsanız piyasaların bu dalgalı seyrinde bile getiri sağlamaya yönelik fırsatlar bulunur. Kripto ürünlerin, kripto temelli ürünlerin ve sektörün git gide daha da olgunlaştığı bir dönemde özellikle kurumsal yatırımcıların tavri önem kazanıyor. 


Binance BlockchainWeek İstanbul’da “Playing the Crypto Long Game” başlıklı panelde Keyrock VP of Market Making Stef Wynendaele, Skynet Trading Chief Product Officer Michael Eerhart, Gravity Team LTD Co-Founder & CEO Martins Benkitis ve Binance Head of VIP & Institutional Catherine Chen, kurumsal yatırımcılara dair fırsatları konuştular. 


İşte bu keyifli sohbetten öne çıkan bazı önemli içgörüler:


Stef Wynendaele - Keyrock VP of Market Making:


“Keşke sektördeki risklere göğüs germenin nasıl olması gerektiğiyle alakalı bir yol haritası olsaydı ama maalesef öyle bir şey yok. Sektöre dair bir şeyler öğrenip ‘hayatta kalabilmenizin’ tek yolu ekosisteme maruz kalmak. Durumlar geliştikçe bir sonraki vakada ne yapmanız gerektiğini kendi kendinize öğreniyorsunuz.”


“Buraya çıkan herkes düzenleyicilere atıfta bulunuyor çünkü zorundalar. Ekosistemi en çok etkileyen faktörlerden biri olduğu için hakkında konuşmamak imkansız. Ancak daha yolun çok başındayız ve zorlu yollardan da olsa bu yolları aşarak hedeflediğimiz yere ulaşacağız.”Michael Eerhart - Skynet Trading CPO:


“Birçok engel, birçok fırsat ve değerlendirilmesi gereken birçok unsurun arasında amacımız aslında çok basit gözüküyor: Varlık aktarmak isteyen kullanıcıların bu hizmete ulaşmalarını sağlamak. Tabii ki sadece dile kolay.”


Martins Benkitis – Gravity Team Co-Founder & CEO:


“Piyasaları ve projeleri değerlendirmenizin milyon tane yolu var, ancak hiç şaşmayan metriklerden biri topluluk. Kısacası, piyasa yapıcı olarak karar verirken verileri değil kullanıcıları baz alıyoruz. Türkiye’yi örnek alalım, kripto pazarı açısından Avrupa’nın en yüksek hacimli ülkelerinden biri. Ülkenin yerel para birimi ve enflasyon durumları göz önünde bulundurulduğunda proje ihtiyaçlarını görebiliyorsunuz. Düşük hacimli de olsa yüksek hacimli de olsa değerlendirdiğimiz fırsatlara dair tüm kararları kullanıcı odaklı alıyoruz.”


“Demem o ki, projenizi geliştirme aşamanızda hayat size limon veriyorsa limonata yapın, önünüze çıkan zorlukların sizi yıldırmasına izin vermeyin.”Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Küresel Kripto Borsa Coincall, Türkiye Pazarına Açılıyor

9 Nisan 2024 12:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk