Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Consensus 2022: Kriptoya Yatırım Yapmak İçin Grafikler ve Analizleri Nasıl Kullanmalısınız?

Mum grafikler, kısa ve uzun dönemli göstergeler, inişler, çıkışlar ve trendler...

9 Haziran 2022 19:46

Güncellenme: 9 Haziran 2022 21:35

Kripto pazarları tuhaf tweetler ve popüler meme'ler tarafından yönlendiriliyor gibi görünebilir, ancak aslında delilik gibi görünen şeyin arkasında bir matematik var. Mum grafiklere nasıl bakacağınızı, kripto piyasasına giriş ve çıkış noktalarınızı yönlendirmek için RSI gibi temel göstergeleri nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? 


Fairlead Strategies Kurucusu ve Portföy Yöneticisi Katie Stockton, CoinDesk Piyasa Analisti Damanick Dantes ile teknik analiz, teknik göstergeler ve bunların kripto pitasalarındaki uygulamaları üzerine konuştu. 


Stockton'un konuşmasından öne çıkanlar:


  • Benim odak noktam belirtildiği gibi teknik analiz. Ve bu, fiyat trenlerini çalışır. Bu piyasanın arz ve talebe bakarak analiz edilmesini içerir. Teknik piyasa analizi, sahip olduğumuz tüm bilgilerin bir alım ve satım kararına indirgendiği, yatırım ve alım satım kararlarına yardımcı olmayı hedefleyen bir disiplin.  
  • Teknik analiz risk ve değişkenlikleri değerlendirmenin önemli bir yoludur. Elimizin altında bulunan teknik araçlar, bizi, destek yani alım baskısı ya da direnç yani satış baskısı bulunan temel destek seviyelerine gerçekten yaklaştırıyor. Biz cripto piyasasının bu disipline gayet uygulanabilir olduğuna inanıyoruz. 
  • Teknik analizi üç kategoriye ayırıyoruz. Birincisi destek ve direnç, ikincisi market iç göstergeleri, diğeri de teknik göstergeler. 
  • Teknik göstergelere ben üç yönden bakıyorum: Trend takibi, aşırı alım satımlar ve göreli dayanıklılık. 
  • Herkesin markete girerken farklı ufukları var. Grafikten ne alacağınızı bilmelisiniz. Bu bir süreç ve burası başlamak için çok iyi bir nokta. Hareket yatırımcısı mısınız? Uzun süreli bir alım mı yapıyorsunuz? 
  • Herkesin bu bağlamda farklı bir kişiliği var. Deneyin ve hangi aracın size uygun olduğunu bulun. Teknik analiz market için çok görsel bir bakış açısı sunuyor. 
  • Doğru ya da yanlış bilgiye ulaşmakta mesele göstergeleri nasıl kombine ettiğiniz ve nasıl yorumladığınız. Teknik analiz şu anda çalışmıyor diye bir şey yok, hepsi insan hatası. Olasılıkları ve çıktıları iyi okumak gerekiyor. 
  • Nerede destek nerede direnç var? Tüm kaldıraçların saplandığı yer neresi, bunu düşünün. Bunu kısa vadede yaparsanız kafanız rahat eder. Aslında hareketli ortalamalar etrafında direnç arıyoruz. Bizim tahminimize göre Bitcoin’de bir rahatlama rallisi var, 35 bin dolar seviyelerinde bir dirence bakıyoruz. Bu bilgiye ulaşmak geleceği tahmin etmeye çalışmak değil, sadece pozisyon alırken bunları akılda bulundurmak lazım. Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk