Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: Kriptolar Piyasa Endişeleri İle Düşüşe Devam Ediyor

Bitcoin art arda beşinci günde düşüşe devam ediyor. Piyasanın dipte olup olmadığına dair şüpheler oluşmaya başladı.

13 Temmuz 2022 09:49

Güncellenme: 13 Temmuz 2022 10:03

Bitcoin beşinci günde düşerken dolar ve euro parite ile flört etmeye devam etti. Yatırımcılar, Çarşamba günü ABD'de beklenen haziran ayı Tüketici Fiyat Endeksi okumasında enflasyonun ipuçlarını arıyor.


Piyasa hacmine göre en büyük kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık %2 düşerek 19.500 dolar seviyesine gerilerken, ardından gelen ethereum (ETH) de %1.8 değer kaybetti. ETH şu an için 1.000 doların üzerinde kalmayı başarmış görünüyor.


Bitcoin (BTC) art arda beşinci günde düştü ve yatırımcılar, bazı analistlerin geçen hafta söylediğinin aksine, piyasanın dibe ulaşmamış olabileceğinden endişelenmeye başladı.

Fiyatları aşağı iten çok fazla olumsuz güç olabilir. Toroso Investments'tan Michael Venuto, salı günü CoinDesk'in First Mover TV programında "endişe duvarı" terimini kullandı.


Sıkıntılar, kripto endüstrisinin son kredi krizinden ABD merkez bankasının enflasyonla mücadele planlarına kadar uzanıyor. 


Venuto, "Sadece bir endişe duvarına tırmanıyoruz. Açıklık olması açısından, uğraştığımız kurumsal parayı elde etmemize yardımcı olacak bir düzenlemeye sahip değiliz. Artık uzlaşmacı olmayan bir Fed var. Her şeyin kaldıracını kaldırıyoruz. İnsanların kripto pazarlarına erişmesine yardımcı olmak için bir sürü güvenilir üçüncü taraf geldi ve her zamanki gibi onlara güvenilmemeliydi" dedi.


Geleneksel piyasalarda ABD hisse senetleri geriledi. Asya hisse senedi vadeli işlemleri Çarşamba günkü açılışta mütevazı kazançların sinyalini verdi.


Bu hafta döviz piyasalarındaki büyük hikaye, doların euro "paritesi" ile flörtü olmaya devam etti. Parite !’e geldi. CNBC'ye göre, avronun dolar karşısındaki düşüşü, Rusya-Ukrayna savaşı ve yaptırımlar nedeniyle Avrupa'nın yaşadığı enerji krizinden kaynaklanıyor. Zayıf bir ekonominin Avrupa Merkez Bankası'nın faiz oranlarını yükseltmesini zorlaştıracağı ve bölgenin borçlanma araçlarını Federal Rezerv'in oranları agresif bir şekilde yükselttiği ABD'dekinden daha az çekici hale getireceğine dair endişeler de var.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Boğaları, Dikkat! Bakır Altına Karşı Geliyor

24 Temmuz 2024 11:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk