Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kriptodaki Long İşlemler Toplam Likiditenin Yüzde 90’ını Oluşturuyor

Piyasa katalizörleri gerekli etkiyi yaratamazsa bitcoin (BTC) 24 bin dolara düşebilir.

17 Ağustos 2023 12:11

Güncellenme: 17 Ağustos 2023 12:21

Fiyatların son iki gündür destek seviyelerinin altına düşmesiyle bitcoin (BTC) ve ether (ETH) vadeli işlem yatırımcıları piyasadaki en büyük kayıpları üstlendi.


Bitcoin çarşamba günü 28,500 doların altına indi ve haziran ortasından bu yana en büyük fiyat düşüşlerinden birini yaşadı. Bitcoin’in bu zayıflığı ETH, XRP ve SOL gibi diğer büyük kripto paraların da yüzde 5’e kadar düşmelerine sebep oldu.


İşlem hacmine göre önde gelen token’ların vadeli işlem likiditesi son 24 saat içerisinde 160 milyon dolar sınırını aştı ve haftanın başından bu yana 320 milyon doların üzerinde zarara yol açtı.


50 milyon dolar zarara uğrayan bitcoin vadeli işlemlerini 22 milyon dolar ile ether ve 5 milyon dolar ile litecoin (LTC) takip etti. Bitcoin Cash (BCH), solana (SOL) ve ripple (XRP) yatırımcıları yaklaşık 4,5 milyon dolar kaybetti.


Coinglass verileri, long işlemlerin toplam likiditenin yüzde 90’ını oluşturduğunu gösteriyor.


Yüksek likiditeler bir fiyat hareketinin yerel zirvesini veya dibini işaret edebilir, bu da yatırımcıların kendilerini buna göre konumlandırmalarını sağlayabilir.


Aynı zamanda açık pozisyonlar yüzde 1,16 artıyor. Bu, işlem yapanların daha fazla pozisyon açarken daha az kaldıraç kullandıklarını ve daha az risk aldıklarını gösteriyor.


Ticaret firması QCP Capital, bu haftanın başlarında yaptığı Telegram yayınında, piyasa katalizörlerinin yeterli etkiyi yaratamadıkları bir ortamda fiyatların kademeli olarak düşeceğini belirtti. Şirket, önümüzdeki aylarda bitcoin'in 24 ila 26 bin dolar arasında seyredebileceğini de ekledi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    btcBitcoinlikiditevadeli işlemler

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk