Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Yatırımcıları Sorunsuz Birleşmeye Rağmen ETH Ürünlerinden Para Çekti

CoinShares verilerine göre, bitcoin ürünlerine girişler olsa da, ETH fonları üst üste dördüncü haftada çıkışlar yaşadı.

20 Eylül 2022 08:59

Güncellenme: 20 Eylül 2022 12:03

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Ethereum Birleşmesi’nin yankıları devam ederken yatırımcılar ETH'ye karşı temkinli duruş sergilediler. Birleşmenin ardından kripto para birimindeki değer kaybıyla birlikte temkinli oldukları doğrulandı.


CoinShares verilerine göre, ETH’le bağlantılı yatırım ürünlerinde, 16 Eylül'de biten hafta itibarı ile üst üste dördüncü haftada çıkış yaşanırken, çekilen tutar 15,4 milyon doları aştı. 

ETH tarafında bunlar yaşanırken, ETH’nin en büyük rakibi bitcoin’e ise 17,4 milyon dolar giriş gerçekleşti ve bitcoin beş haftadır devam eden çıkış döngüsünü kırmış oldu.

ETH fiyatı, birleşme sonrasında önemli ölçüde düştü. 15 Eylül’de gerçekleşen geçişin ardından ortalama beş gün sonra ETH 1,800 dolara yaklaşırken bugün ise 1,300 doların altına düştü.

Bu durumla ilgili olarak ETH'nin birleşmeye kadar olan süreçte yaşadığı ralliye katılan yatırımcıların pozisyonlarını satmış olabileceklerinden söz ediliyor.

Kripto veri şirketi Kaiko'nun ETH'nin birleşme sonrası neden bu kadar düştüğünü açıklamaya çalıştığı bir raporunda  “Türev piyasalarındaki kaldıraçlı uzun pozisyonların büyük satışları spot fiyatlardaki düşüşü daha da kötüleştirdi” ifadeleri kullanıldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk