Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Trader’ları 100 Milyon Doların Üzerinde Kayıp Yaşadı

Ether (ETH) pazartesi günü yüzde 4'e yakın düşerken, bazı altcoinler artan jeopolitik kargaşanın kripto piyasaları üzerinde baskı oluşturmasıyla daha da büyük düşüşler yaşadı.

10 Ekim 2023 11:17

Güncellenme: 10 Ekim 2023 11:22

Orta Doğu'da alevlenen savaşın ortasında dijital varlık fiyatları büyük düşüşler gördü ve kripto yatırımcıları 100 milyon doların üzerinde kayıp yaşadı.


CoinGlass verilerine göre, 11 Eylül’den bu yana bir günde gerçekleşen en büyük tasfiye gerçekleşti ve 105 milyon dolarlık uzun pozisyon likide oldu.


Likiditeler İsrail ile Hamas arasındaki kargaşanın yatırımcıları sarsması ve risk varlıkları üzerinde baskı oluşturması nedeniyle gerçekleşti. İşlem hacmine göre lider dijital varlık bitcoin (BTC), 27,600 dolara geri dönmeden hemen önce yüzde 2’nin üzerinde değer kaybetti. Bir ara ether (ETH) neredeyse yüzde 5 düştü ve diğer önde gelen kripto paralardan solana (SOL), polygon (MATIC) ve polkadot (DOT) yüzde 6 ila 7 arasında geriledi. Şu anda ise biraz olsun toparlanmış durumdalar.


CoinGlass’a göre, düşen fiyatlar son 24 saat içerisinde 32,78 milyon dolarlık uzun pozisyonun likide edilmesine sebep olurken en çok kayıp yaşayanlar ETH türev yatırımcıları oldu. En büyük emir ise kripto borsası Binance’teki 4,5 milyon dolarlık ETH-BUSD uzun pozisyonuydu.


Yaklaşık 18,25 milyon dolar değerinde BTC uzun pozisyonu likide edildi.


Daha Fazla Oku

    likideCoinglasstradeyatırım

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk