Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Piyasasını Heyecanlı Bir Hafta Bekliyor

Merakla beklenen Ethereum Birleşmesi öncesi gözler yarınki Bellatrix güncellemesinde.

5 Eylül 2022 09:33

Güncellenme: 5 Eylül 2022 14:34

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto parası geçtiğimiz hafta sonu 20 bin dolar seviyesini bir türlü aşamadı. Cuma günü bıraktığı yerden 19 bin 742 dolardan işlem gören Bitcoin son 24 saatte yüzde 0,17’lik düşüş yaşadı.


Keza Ethereum’da da yatay bir seyir söz konusu. Proof-of-work’ten proof-of-stake’e geçecek Ethereum’da gözler yarınki Bellatrix güncellemesinde olacak. Beacon Zinciri’deki bu iyileştirmeyle Birleşme sürecinin eksik ayağının tamamlanması bekleniyor.


Kripto piyasasının dört gözle bekleyeceği bir başka veriyse Ağustos ayına ait ABD tüketici fiyat endeksi olacak. Hem kripto hem de hisse senedi piyasalarının gidişatında belirleyici bir faktör olacak bu önemli makroekonomik gösterge haftaya Salı günü, 13 Eylül’de açıklanacak.


CoinDesk’e konuşan kripto varlık yönetim şirketi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, “Eğer mevcut makroekonomik koşullar devam ederse, yukarı doğru bir toparlanmanın aksine kripto ve hisse senedi piyasalarında uzatmalı bir konsolidasyon dönemi görebiliriz” diye konuşuyor.


Son 24 saatin en çok kazandıran kripto parası yüzde 21,68’lik artışıyla Request (REQ) olurken, Ravencoin (RVN) yüzde 8,56, batık kredi şirketi Voyager Token yüzde 6,66, Alpaca Finance (ALPACA) yüzde 5,45, Chainlink (LINK) yüzde 5,13 ve The Sandbox (SAND) yüzde 4,23’lük değer kazandı.


Kripto piyasasında madalyonun öbür yüzünde ise yüzde ise yüzde 10,43’lük düşüşle CLV en çok kaybettiren kripto para olurken, Enzyme (MLN) yüzde 3,1, Filecoin (FIL) yüzde 2,99, Stellar (XLM) yüzde 2,68 ve EOS yüzde 2,66’lık değer kaybetti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İngiltere Bakanı Altı Ay İçerisinde Bir Stabilcoin ve Staking Mevzuatı Bekliyor

20 Şubat 2024 10:42

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk