Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Piyasasında Yeşil Bir Sabah

Birleşme sürecine doğru emin adımlarla ilerleyen Ethereum tekrar 2 bin dolar seviyesini zorluyor

17 Ağustos 2022 09:52

Güncellenme: 17 Ağustos 2022 09:58

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin son 24 saatte yüzde 1,57’lik yükselişle geçen hafta sonu yaptığı gibi tekrar 25 bin dolar seviyesini zorlayarak 24 bin 388 dolardan işlem görüyor.


Birleşme sürecine dair ayrıntıların giderek netleştiği Ethereum ise tıpkı Bitcoin gibi geçtiğimiz günlerde kapısını zorladığı 2 bin dolar seviyesine tekrar yakınlaştı: Yüzde 3,61’lik yükseliş kaydeden Ethereum’un fiyatı bu yazı kaleme alınırken 1,945 dolar seviyesindeydi.


Kripto varlıklara ilişkin araştırmalar Arcane Research’ün yaptığı son analizde Ethereum Birleşmesi’ne dair şu ifadeler yer alıyor: “Yakın zamanda gerçekleşmesini beklediğimiz Birleşme süreci Ether’in alım satım aktivitelerinde yoğunluğa yol açarken, bu ilgiyi bilhassa türev piyasada görmek mümkün: Ethereum tarihte ilk defa türev piyasa işlemlerinde Bitcoin’i geride bıraktı.”


Binance Coin (BNB) yüzde 1,75’lik yükselişle 322 dolardan işlem görüyorken, XRP yüzde 4’lük artış kaydederken, Cardano ise (ADA) yüzde 3,88 yükseldi.


Hisse senedi piyasalarında ise görece daha karışık yatay bir görünüm vardı. Walmart ve Home Depot’dan gelen beklentilerin üzerinde seyreden ikinci çeyrek gelirleriyle Dow Jones Borsası Endüstri Endeksi günü 0,71’lik artışla kapattı. Çip üreticilerinden gelen kötü haberler nedeniyle belini doğrultamayan teknoloji borsası NASDAQ yüzde 0,19’luk düşüş kaydederken, S&P 500 endeksiyse yüzde 0,19’luk artışla kapandı.


Kripto piyasasında son 24 saatin en çok kaybettireniyse batık şirket Celsius’un coin’i CEL oldu. Tıpkı GameStop’ta olduğu gibi Twitter’da bir araya gelen ve “açıkçıları sıkıştırma” hareketiyle değerinde inişli çıkışlı bir grafik izleyen CEL, şu sıralar yüzde 10 değer kaybederek 2,47 dolardan işlem görüyor. Yüzde 3,6’lık düşüşle Civic en çok kaybettiren ikinci kripto parayken, yüzde 2,22’lik düşüşle Optimism (OP) ve Quantstamp (QSP) yüzde 0,52’yle günün kırmızı görünümündeki nadir kripto varlıklarındandı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ABD TÜFE Verileri Öncesinde 63 Bin Dolar Seviyesinde

15 Mayıs 2024 16:38

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk