Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Piyasasında Yemyeşil Bir Gün

Bitcoin yüzde 4,85’lik, Ethereum da yüzde 11’lik yükseliş kaydetti.

26 Ekim 2022 10:47

Güncellenme: 26 Ekim 2022 10:50

Bitcoin beş haftadır tutunduğu fiyat aralığında psikolojik direnç seviyesini geçti ve düne kıyasla yüzde 4,85’lik artış göstererek 20 bin 239 dolardan işlem görüyor.


Dünden beri yüzde 11’lik yükseliş kaydeden piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli ikinci kripto parası 1,495 dolar seviyesine çıkmış durumda.


Geçtiğimiz Eylül ayında blokzincirinde tarihi bir değişikliğe giderek proof-of-stake konsensusuna geçiş yapan ve yüzde 99 oranında daha çevreci bir görünüme bürünen Ethereum’daki çift haneli değer artışı ise göz dolduruyor.


Piyasa değeri bakımından diğer büyük kripto paralarda da dolgun yükselişler söz konusu: Binance Coin (BNB) yüzde 4,57, XRP yüzde 3,45, Cardano (ADA) yüzde 12,55, Stellar (XLM) yüzde 2,51 ve Crypto.com da yüzde 5,65 oranında artış kaydetti.


Araştırma grubu Fundstrat tarafından yayımlanan günlük kripto raporunda “Kripto piyasalarına volatilite geri döndü” ifadesi yer alıyor.


Hisse senedi piyasaları da yemyeşil


Öte yandan hisse senediyle kripto piyasaları arasındaki pozitif korelasyon da devamını sürdürüyor. Nasdaq yüzde 2,25’lik, Dow Jones yüzde 1,07’lik ve S&P 500 de yüzde 1,63’lük yükselişlerle dünü kapadılar.


Varlık yönetim şirketi Ünlü & Co.’nun günlük yolladığı piyasa bülteninde “Euro Bölgesi’nde hafta başında açıklanan ve 50 seviyesinin altında daralmayı sürdüren öncü PMI endekslerinin ardından dün Almanya’da açıklanan Ekonomi Araştırmaları Enstitüsü (Ifo) mevcut durum endeksi beklentilerden daha kuvvetli olsa da kırılganlığın sürdüğünü gösterdi” vurgusu yapılıyor: “Ifo baş ekonomisti Wohlrabe ise Alman ekonomisinin yılın dördüncü çeyreğinde resesyona girmeye yakın olduğunu vurguladı. Verilerin de net şekilde işaret ettiği gibi Euro Bölgesi’nde ekonomi sıkıntılı bir süreçten geçerken yarınki ECB toplantısında verilecek mesajlar bekleniyor.”

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk