Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Piyasasında Rahatlama Sinyali

Celsius’un borçlarının bir kısmını ödemesinin ardından piyasadaki kara bulutlar şimdilik dağılmış durumda

7 Temmuz 2022 14:38

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:11

Kripto piyasasında para çekme işlemlerini durduran ya da hizmetlerini askıya alan kripto şirketlerinin sayısı gün geçtikçe artarken, ortaya atılan felaket senaryoları henüz gerçekleşmiş değil. Nitekim geçtiğimiz günlerde bilançosunda 2 milyar dolarlık açık bulunduğu iddia edilen Celsius’un ödemelerini zamanında yapması, piyasanın nefes almasını sağlamış olabilir.


Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, Celsius’un 120 milyon dolarlık ödemeye ek olarak 34 milyon dolarlık ek kredi geri ödemesini yaptığını hatırlatıyor ve şunları söylüyor: “Hem borcunu ödeyen Celsius hem de sektörde zorluk yaşayan borsaların iştahlı alıcılar bulması beklenen felaket senaryolarını yerine getirmedi.”


Sektörün yumuşak karnı madenciler ise Core Scientific borçlarını ödeyebilmek için sadece Haziran ayında elindeki Bitcoin’lerin yüzde 79’unu satmış durumda. “Fakat Hub8 Bitcoinleri tutmaya devam edeceğini söyledi. Madencilerin bu tarz açıklamaları çoğaltması piyasaya güven vereceği için önemli buluyoruz” diye konuşan Süllü, ekliyor: “Bitcoin teknik olarak üçgen sıkışması içinde 20.000$ bölgesinden destek almaya çalışıyor, ara desteğimiz 19.500$. Stop bölgesini buralara konumlandırarak 21.500$ seviyelerine doğru tepkileri izleyebiliriz. Özellikle bir süredir fon çıkışı olan DeFi token’larında da MATIC, ACA,CRV ve SIS yakın takibimizde.”


Altcoin’ler ve sabit coin’ler üzerinde işlem hacimlerinde son 48 saatte hareketlilik yüksek seviyelere geldiğini vurgulayan Futurance & Fexobit Hazine ve Araştırma Müdürü Sercan Yıldırım, son dört hafta içerisinde Web 3’ü destekleyen metaverse coin ve token’ların ön plana çıktığını söylüyor. “Cardano (ADA) ise beklenen Vasil Haardfork güncellemesini gerçekleştirdi. Piyasa değeri olarak üst sıralarda kalmayı sürdürüyor. 2022 yılı Haziran ortasına kadar Cardano (ADA), 1.000’den fazla dApp tarafından teknik bir platform olarak kullanıldı. Bunların çoğu, NFT’ler segmentine ait” diye konuşuyor Yıldırım.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll Level Up Hibe Programını Duyurdu

12 Temmuz 2024 13:40

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk