Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Piyasasında Dipten Hafif Yukarı Yönlü Hareketlilik

Bitcoin dünden beri yüzde 3’lük artış göstererek Fed’in 75 baz puanlık faiz artırdığı Çarşamba günkü fiyatına geri döndü ve tekrar 20 bin dolar psikolojik eşiğine dayandı.

23 Eylül 2022 10:24

Güncellenme: 23 Eylül 2022 10:47

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto parası son 24 saatte yüzde 3,13’lük değer artışıyla 19 bin 341 dolardan işlem görüyor. Bitcoin bu performansıyla bir hafta önceki 20 bin dolarlık fiyat aralığıyla flörtüne geri dönmüş durumda.


Blokzincirinde madenciliği ortadan kaldıran, yüzde 99’luk enerji tasarrufuna doğru yelken açan ve tüm bu konsensus değişikliğini sorunsuz gerçekleştiren Ethereum’un fiyatında ise yüzde 6,13’lük bir artış söz konusu. Proof-of-stake konsensusuna geçişin hemen ardından değerinde yukarı yönlü hareketlilik bekleyen bir kısım trader ve yatırımcıda hayal kırıklığı yaratan Ethereum bu kazancıyla ancak hafta başında gerilediği değerinden, 1338 dolardan işlem görüyor.


Son 24 saatte hem işlem hacmi hem de en çok kazandıran kripto paralar arasında ayrışan XRP ise devasa bir artış kaydederek yüzde 29’luk değer kazanmış durumda. Binance Coin (BNB) yüzde 4,28, Cardano da yüzde 5,7’lik değer kazandı.


“Piyasa daha ne kadar kötüleşebilir?”

Fed’in beklentiler dahilinde 75 baz puanlık faiz artırımının ardından kırmızı bir görünüme bürünen kripto piyasasındaki bugünkü yukarı yönlü hareketliliği CoinDesk’e yorumlayan kripto varlık yönetim şirketi Blofin’in analisti Griffin Ardern, “Merkez bankaları parasal sıkılaştırmaya gitse bile mevcut durumun daha kötüleşeceğini düşünmüyorum çünkü kripto varlıkların şu anki performansı yeterince kötü” diye konuşuyor.


XRP dışında dünden beri en çok kazandıran kripto paralar arasında yüzde 15’lik yükselişiyle taraftar token’larının mimarı Chiliz bulunurken, Crypto.com (CRO) yüzde 15,29, Stellar (XLM) yüzde 13, Compound (COMP) yüzde 12,33 ve Algorand (ALGO) da yüzde 10,22’lilk değer kazandı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk