Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Piyasası Haftaya Düşük Volatiliteyle Başlıyor

Bitcoin ve diğer büyük kripto paralarda görece sakin bir görünüm söz konusu, kritik makroekonomik göstergeler ise yolda

24 Ekim 2022 10:11

Güncellenme: 24 Ekim 2022 10:14

Piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli kripto parası son beş haftadır aynı fiyat aralığında mekik dokumaya devam ediyor. Düne kıyasla yüzde 0,77’lik artış gösteren Bitcoin 19 bin 344 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Tıpkı Bitcoin gibi Ethereum da benzer bir yatay performans gösteriyor. Blokzincirinde proof-of-stake konsensusuna geçiş yapan ancak bazı trader’ların beklediği gibi ralli yapmayan Ethereum’un değeri düne kıyasla yüzde 2,75’lik artışla 1,344 dolara yükselmiş durumda.


Son 24 saatte piyasa değeri bakımından diğer büyük kripto paralardan XRP yüzde 0,4’lık düşüş kaydederken, Binance Coin (BNB) yüzde 1,72’lik ve Cardano da yüzde 1,65’lik değer artışı yakalamış vaziyette.


Öte yandan makroekonomik göstergeler kripto piyasasında etkin indikatörler arasında yer almaya devam ediyor. ABD Merkez Bankası’nın faiz kararını açıklayacağı ve piyasanın şimdiden 75 baz puanlık artış beklediği Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısına henüz iki haftalık bir süre varken, The Conference Board tarafından Salı günü yayımlanacak ABD tüketici güven endeksinden ise düşüş beklentisi hakim. Michigan Üniversitesi tarafından Cuma günü açıklanacak Tüketici Duyarlılık Endeksi de bu haftanın bir başka kayda değer göstergelerden biri olacak.


Hisse senedi piyasalarıysa geçtiğimiz haftayı görece yeşil kapatmış, Dow Jones yüzde 2,47’lik, Nasdaq yüzde 2,31’lik ve S&P 500 de yüzde 2,37’lik yükseliş kaydetmişlerdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Floki Geliştiricileri 11 Milyon Dolarlık Token Yakmayı Planlıyor

29 Şubat 2024 15:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk