Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Piyasası Ethereum’un Birleşme Sürecini Dört Gözle Bekliyor

Proof-of-stake protokolüne geçişi beklenen dünyanın en büyük ikinci kripto parası Haziran ortasından beri yüzde 85 değer kazandı

12 Ağustos 2022 09:59

Güncellenme: 12 Ağustos 2022 10:02

Kripto piyasasındaki dünkü rahatlamanın ardından hem Bitcoin hem de Ethereum görece yatay bir seyir izliyor.


Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin son 24 saatteki yüzde 2,51’lik değer kaybıyla tekrar 24 bin doların hemen altında (23,949 dolardan) fiyatlanıyor. Dün çift haneli artış kaydeden Ethereum ise bu yazı kaleme alınırken 0,10’luk artışla 1,888 dolardan işlem görüyor.


Kripto piyasasında son 24 saatte en çok kazandıran ise yüzde 39,76’lık sıçramasıyla ANKR olurken, Bitcoin Gold yüzde 7,8’lik artışla 31 dolara yükselirken, Ethereum Classic de yüzde 7,54’lük artışla 41 dolara tırmanmış vaziyette.


Mayıs ayından beri ilk defa 1900 dolar seviyesine tırmanan Ethereum’a değinmekte fayda var. Sosyal medyada Ethereum Birleşmesi’nin 15-16 Eylül’de gerçekleşeceğine dair duyurular yapılsa da henüz netleşmiş bir tarih yok. Mevcut Ethereum madenciliğinin tarihe karışacağı, çok daha çevre dostu bir protokole, proof-of-stake’e geçişi gerçekleşecek Ethereum’un çok değil Haziran’ın ortasında 1000 doların altına düştüğünü ve o tarihten beri yüzde 85 değer kazandığını söylemek mümkün. CoinDesk’e konuşan Amplify ETFs’in portföy yöneticisi Dan Weiskopf “Ethereum’da yukarı yönlü hareketlilik bekliyorum” diyor.


Kripto piyasasının son 24 saatinde en çok kaybettirenler ise yüzde 11,36’lık düşüşle RLC olurken, yüzde 7,44 değer kaybeden RUNE ve yüzde 5,71’lik gerilemeyle CHR’nin de göstergeleri kıpkırmızı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk