Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Kripto Piyasası Banka Sorunlarının Ardından Yükselmeye Hazır”

Bernstein’in bir raporuna göre mevcut ortam, merkeziyetsiz finansal sistemin geleneksel bankacılığa bir alternatif olması için mükemmel durumda.

20 Mart 2023 18:04

Güncellenme: 20 Mart 2023 18:15

Bernstein cumartesi günü bir araştırma raporunda, bir dizi banka çöküşünden sonra geçen hafta finansal piyasaların sarsıldığını; bu nedenle merkeziyetsiz finansal sistemin bir alternatif olarak ön plana çıkması ve kripto para piyasalarında devamlı bir ilerleme adına mükemmel bir ortam oluştuğunu söyledi.


Raporda, First Republic Bank'ın (FRC) çeşitli kuruluşlar tarafından oluşturulan mevduat kurtarma paketinin, bunun "genel bir bankacılık sorunu" olduğunu ve suçlunun kripto para olmadığını belirtti. Silvergate Bank, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın çöküşüne dikkat çekerek bu bankaların kripto dünyasından mevduatlar tutmasına ve bu nedenle sorunlarının kendilerine özgü olduğuna değindi.


Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, "Bu, bitcoin, ethereum ve merkeziyetsiz finansal sistemin geri kalanının geleneksel merkezi bankacılık sisteminden bağımsız alternatif bir sistem oluşturması adına mükemmel bir ortam" diye yazdı.


Bernstein kurumsal ve kripto fonların, son fiyat hareketlerinin arkasında “yerel kripto para” ile piyasaya seyirci kaldığını belirtiyor. “Piyasada dışarıdan daha çok para akışı sağlandıkça, yukarı doğru hareketler daha da güçlenecektir.”


Notta söylenene göre, kriptonun bankacılık on-ramp’i ABD'de daha zayıf olabilir, ancak Asya ve Avrupa'daki tezgâh üstü merkezler aracılığı erişimle uluslararasında istikrarlı olmaya devam ediyor. OTC ticareti, bir borsa denetimine gerek kalmadan doğrudan taraflar arasında yapılır.


ABD'deki OTC merkezlerinin de aralıksız çalışıyor gibi göründüğü notta belirtildi.


Daha Fazla Oku

    bernsteinFRCOTC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Mt. Gox Geri Ödemeleri Erteledi, Bitcoin Boğaları Kayıplara Karıştı

21 Eylül 2023 15:01

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk