Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Kışı Geride Kalıyor Olabilir mi?

Kripto yeni bir momentum yakalayabilir.

24 Ağustos 2022 08:14

Güncellenme: 24 Ağustos 2022 12:06

Oanda borsasının kıdemli pazar analisti Edward Moya, CoinDesk TV’de katıldığı programda kripto kışının sona erme ihtimalinin olduğunu ifade etti.


Moya, bazı yatırımcıların piyasadaki olumsuz haberlere rağmen bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraları almaya başladıklarını belirtti.


“Kenarda bekletilen paranın pozisyonlarını artırdığını ve akışa geçtiğini görmeye başladık. Kripto kışının geride kalıyor olması ihtimalini göz ardı etmeyelim. Her şey bitcoin ile alakalı.”


Moya, geçtiğimiz hafta gerçekleşen ve bitcoin fiyatının toparlanma umutlarını söndüren piyasadaki gelişmeler hakkında da yorum yaptı. Kripto araştırma şirketi Delphi Digital, Pazartesi yazdığı raporunda bitcoin’in geçen yıllardaki döngülere benzer bir yol izlemesi durumunda 10.000 dolara kadar inebileceğini belirtiyordu.


Moya, “Yatırımcıların riskten kaçındığı dönemlerde bitcoin’in hisse senedi piyasalarının zayıflıklarından etkilenmeyeceğini göstermesi lazım” diyor.


Moya, kriptonun son birkaç aydır süper bir performans göstermediğini belirtiyor ancak yatırımcının risk iştahının arttığına dikkat çekerek “momentumun oluşmasına ve kriptoyu yukarı çekmesine şahit olabiliriz” diyor.


Moya’nın bu yorumları ABD Merkez Bankası’nın Jackson Hole toplantısı öncesinde geldi. Söz konusu toplantıda Fed Başkanı Jerome Powelll’ın enflasyona dair bir konuşma gerçekleştirmesi bekleniyor. 


Moya, “Wall Street’te çoğunluk, özellikle de hedge fonlar hisse piyasasında sıkıntı bekliyorlar. Powell’ın konuşması bir sonraki faiz artışına dair sinyaller verebilir. Bu da yatırımcının kriptoya yönelmesine neden olabilir” diyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Deribit'teki BTC ve ETH Opsiyonları 23 Milyar Dolara Ulaştı

8 Aralık 2023 12:46

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk