Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Ekosisteminin Yeni Favorisi: Sei Network ve SEIYAN

SEI token sahipleri topluluğunun ismini taşıyan SEIYAN meme coin'i, geçtiğimiz hafta boyunca yüzde 400 değer kazandı ve Sei ekosisteminin büyümesinde paha biçilemez bir rol oynuyor.

2 Ocak 2024 16:44

Güncellenme: 2 Ocak 2024 17:00

EVM, Ethereum Sanal Makinesi’nin kısaltması olup tüm akıllı sözleşmelerin ve Ethereum uygulamalarının dağıtıldığı sanal bilgisayardır. Paralelleştirme, ağda aynı anda birden fazla işlemi halletme süreci olarak, nispeten yeni bir blok zinciri işlemidir.


Burada konu olan paralel EVM, Sei ağının SEI token sahiplerine büyük avantajlar sağlıyor. Geçtiğimiz hafta boyunca alıcılarına yüzde 75'ten fazla kazanç sağlayan token, 2024'ün en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alıyor.


Jump Crypto ve Multicoin Capital gibi lider yatırımcılar tarafından desteklenen ticari blok zinciri Sei, ağustos ayında piyasaya sürüldü. Yüksek hız ve düşük ücretler hedefleyen ağ, belirli türlerdeki ticari uygulamalara altyapı sunmak amacıyla tasarlandı.


Ağın SEI token'ları dağıtımdan sonraki ilk 24 saat içerisinde 400 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşsa da on-chain aktivite durgun kaldığından kayda değer bir artış gösteremedi. Bununla birlikte, Solana ve Avalanche gibi blok zincirlerindeki trading çılgınlığı, kullanıcıları genellikle favori olan Ethereum yerine Sei gibi ağları kullanmaya teşvik etti.


Veriler, Sei ağının on-chain ölçümlerindeki yükselişe dikkat çekiyor ve kısa vadeli ekosistem gelişmelerine yönelik boğa bahislerini güçlendiriyor. SEI token sahipleri topluluğunun ismini taşıyan SEIYAN meme coin'i, geçtiğimiz hafta boyunca yüzde 400 değer kazandı ve Sei ekosisteminin büyümesinde paha biçilemez bir rol oynuyor.
Yazının yazılması sırasında Sei tabanlı merkeziyetsiz uygulamaların (dApp) kilitli toplam değeri (TVL) 5,5 milyon doları aşıyor ve bu miktarın yüzde 95'inden fazlasını Astroport hizmeti kapsıyor.


Sei Heyecanı

Ağa yönelik heyecan, geliştiricilerin ağın piyasadaki en hızlı blok zinciri olmasını sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını duyurmasının ardından ivme kazanıyor. Geliştiriciler, güncellemeyle birlikte EVM uyumlu ağlardan denetlenmiş akıllı sözleşmeleri dağıtabilme ve paralelleştirme özelliklerini entegre etmeyi planlıyor.


Yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: "Sei'nin önemli güncellemesine dair kodlar neredeyse tamamlanmış durumda. Denetimler tamamlandıktan sonra 2024'ün ilk çeyreğinde halka açık bir testnet başlatacağız, mainnet'in ise ilk yarıda başlatılacağını öngörüyoruz."Daha Fazla Oku

    seiEthereumseiyankripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk