Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kanada Başbakanı Trudeau Acil Durumlar Yasası'nı Yürürlüğe Koydu: Yasada Kripto Varlıklar da Var

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, dün gece Acil Durum Yasası'nı yürürlüğe koydu

13 Nisan 2022 00:21

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 10:51

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, dün gece Acil Durum Yasası'nı yürürlüğe koydu. Yasa, 1988'de kabul edildiğinden beri ilk kez uygulamaya geçirildi. Sebebi ise Ottawa'da sokakları karıştıran, ABD-Kanada arasındaki önemli sınır geçişlerini engelleyen ve haftalardır süren, kamyoncuların öncülük ettiği protestolar.

Başbakan, "Bu, Kanadalıları güvende tutmak, insanların işlerini korumak ve kurumlarımıza olan inancı yeniden sağlamakla ilgili" dedi. Acil Durumlar Yasası, ordunun göreve çağrılmasına izin verse de Trudeau şimdilik böyle bir planı olmadığını söylüyor.

Bu gelişmeler devam ederken, hükümet Kanada'nın kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı yasalarının kapsamını da genişletiyor. Kitlesel fonlama platformları ve onların kullandıkları ödeme hizmeti sağlayıcıları da artık bu yasalar kapsamına alınıyor. Freeland, bu değişikliklerin kripto gibi dijital varlıklar da dahil olmak üzere tüm işlem biçimlerini kapsadığını söyledi.

Tallycoin bitcoin bağış kampanyasında, kamyoncular için 20'den fazla bitcoin (BTC) toplandığı bildirildi. Bu, yaklaşık 1 milyon dolar demek. Organizatörler bağış toplama sayfasını kapatsalar da atılacak bir sonraki adım için herkese "takipte kalın" diyorlar.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Restaking Protokolü Kelp DAO, EigenLayer Puanlarına Likidite Sağlıyor

21 Şubat 2024 21:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk