Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

JPMorgan’a Göre, Birleşmeden Sonra Ethereum Blok Zinciri İçin Endişeler Söz Konusu

Banka, PoS’e geçişin ardından platformun daha az merkezileştiğini belirtti.

22 Eylül 2022 15:58

Güncellenme: 23 Eylül 2022 09:13

JPMorgan yayınladığı raporda, PoS’e geçişin ardından Ethereum blok zincirine yönelik bazı endişeler olduğunu söyledi.

Değişiklik, bir çatalı desteklerken blok zincirini ikiye bölerek Ethereum PoW adlı bir yan zincire sebep oldu.

Raporda, bazı borsaların ve platformların hala PoW temelli çatallı sürümü desteklediği ve minimum 19 PoWi ether madenciliği havuzunun aktif olduğu belirtilirken çatallı zincirin Ethereum topluluğunu bölme riskine dikkat çekildi.

Banka, diğer bir endişenin ise blok zincirinin daha az merkeziyetsiz hale geçmesi olduğunu söylerken “Sadece birkaç varlık, hisseli ETH'nin çoğunluk hissesinin direksiyonunda bulunuyor” vurgusunu yaptı.

JPMorgan, ether fiyatının sert şekilde düştüğünü söylerken, bu düşüşün şahin tavırlı merkez bankalarının tutumunun bir sonucu olarak riskli varlıklardaki zayıflamayla birlikte Ethereum'un birleşmeden sonra satış dalgası yemesinin bir sonucu olduğuna dikkat çekiyor.

Raporda, vadeli işlemlerdeki gerilemenin, kripto piyasalarında son dönemde yaşanan daha hızlı gerilemenin bir sonucu olduğundan bahsedilidi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bain Capital Crypto İkinci Fonunu Başlatacak

5 Haziran 2024 14:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk