Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

JPMorgan Düşük Kaldıraçlama Döneminin Bittiğini ve Perakende Yatırımcıda Artış Gördüğünü Söylüyor

Bankaya göre, perakende yatırımcısının hassasiyeti ve artan talep, Ethereum Birleşmesi öncesi piyasadaki toparlanmayı tetikliyor

21 Temmuz 2022 18:29

Güncellenme: 21 Temmuz 2022 20:49

JPMorgan Chase & Co.’nun (JPM) Salı günü yayımladığı rapora göre, kripto piyasasındaki perakende yatırımcılarda bir talep artışı söz konusu ve piyasadaki düşük kaldıraçlamadaki “şiddetli dönemi” ortadan kalktığı görülüyor.

  • Banka açıklamasında “2018 yılından beri yaşanan en şiddetli, Haziran ve Mayıs aylarındaki aşırı aşağı yönlü hareketlilik döneminin geride kaldığı görülüyor” diyor.

  • Kripto piyasaları geçtiğimiz haftalarda aşağı yönlü hareket halindeyken yatırımcılar da 19 Eylül’de blokzincirinin proof-of-stake konsensus algoritmasına geçişi için start verileceği açıklanan Ethereum “Birleşmesi” dolayısıyla beklenti halinde.

  • JPMorgan açıklamasında Ethereum ağındaki aktivitelerin yatırımcı hassasiyetiyle birlikte arttığını söylüyor.

  • Haziran ayında 17 bin 600 dolar seviyesini gören Bitcoin (BTC) yüzde 30 artış, 876 dolarlık seviyeyi gören Ethereum (ETH) da yüzde 72,86’lık artış gösterdi.

  • Piyasadaki talep artışının perakende yatırımcılardan kaynaklandığını ve kripto fonları ya da vadeli işlemlerde varlık fiyatlarında toparlanmanın görülmediğini söyleyen JPMorgan, “elinde varlık tutanların yanı sıra daha küçük cüzdanlardaki Ethereum ya da Bitcoin hesaplarında Haziran ayından beri artış olduğunu” ekliyor.

  • Banka aynı zamanda Lido protokolündeki token’a yakın bir fiyatta işlem görmesi gereken stake edilen Ethereum’da (stETH) toparlanma gördüğünü ve çöken Three Arrows Capital, Terra ve Celsius gibi şirketlerdeki düşük kaldıraçlama döneminin sona erdiğini söylüyor.

  • Terra çöküşüyle tetiklenen büyük miktardaki çözülmenin ardından Ethereum stake oranı Haziran’da 1’den 0,94’e düştü.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk