Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Piyasalar

Jeopolitik Risklerin Yanı Sıra Solana Saldırısı Piyasanın Üzerine Tuz Biber Ekiyor

“Solana hacklenme konusu Terra Luna olayı sonrası yatırımcıların güvenlerinde kalıcı hasar bırakabilir”

3 Ağustos 2022 15:15

Güncellenme: 3 Ağustos 2022 17:01

Kripto piyasasını baskılayan jeopolitik gelişmelerden ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin ardından şu ana dek gerginlik çıkmaması Bitcoin’i bir nebze rahatlatmış olsa da piyasayı etkileyen çok daha büyük parametreler olabilir.


Solana ekosisteminin uğradığı saldırı sonucunda 5 binden fazla sıcak cüzdanın hacklenip boşaltılmasının ardından piyasada tekrardan endişe ve korku ikliminin (FUD) hüküm sürdüğünü söyleyen Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, Fed endişeleri gündemde şu an önemli kategorisinde yer almıyor ancak Solana hacklenme konusu Terra Luna olayı sonrası yatırımcıların güvenlerinde kalıcı hasar bırakabilir” diyor ve ekliyor: “Bu nedenle Bitcoin 23 bin 500 dolar seviyesini yukarı yöne doğru kıramadığı takdirde aşağıda yeniden 20 bin 500 ila 21 bin dolar aralığına kısa vadeli risklerle geri çekilme görebiliriz."


Solana ekosistemi, kripto dünyasındaki en son istismarın kurbanı gibi görünmekle birlikte kullanıcılar Phantom, Slope ve Trust Wallet de dahil olmak üzere internete bağlı büyük sıcak cüzdanlardan bilgileri dışında fonlarının çekildiğini belirtiyor.


Şu ana kadar birkaç Solana adresi saldırıyla ilişkilendirilirken bu cüzdanlar şüpheli olmayan kullanıcılardan en az 5 milyon dolarlık SOL, SPL jetonlarını tüketti. Saldırının halen devam ettiği belirtiliyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

En Çok Konuşulanları İncele

Somera Sosyal Medya Trend Verileriyle

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk