Layer 2

E-Bülten

Piyasalar

Jeopolitik Riskleri Fiyatlayan Piyasa Rahatlama Eğiliminde

“ABD istihdam verileri resesyon sinyali vermezse Bitcoin’de önümüzdeki hafta 30 bin dolar seviyesini görebiliriz”

5 Ağustos 2022 13:58

Güncellenme: 5 Ağustos 2022 14:33

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin yarattığı gerilimde yumuşama ve Fed’den gelen güvercin olarak addedebilecek açıklamaların ardından kripto piyasalar yatay bir seyir izliyor. Mevcut risklerin halihazırda fiyatlanması ve FUD (piyasada oluşan korku ve endişe iklimi) haber akışının yaşanmamasıyla satış baskısının azaldığını söyleyen Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, “Bitcoin balinalarını incelediğimizde 10 bin ve üzeri BTC hesapları 20 bin 500 seviyesinden, 100 ve üzeri hesaplar ise 22 bin 800 seviyelerinden alıma geçtikleri görülüyor” diye konuşuyor.


Bir süredir Bitcoin’de düşen fiyatlarla zor günler geçiren ve operasyona devam zorunluğu nedeniyle Bitcoin satışı yapan madencilerin birikime geçtiğini söyleyen Süllü, “20 trilyon dolar kümülatif portföyü olan Blackrock kurumsal müşterileri için ABD’li bir borsa ile iş birliğine gitmesi ile kurumsal talebin artacağı beklentilerimize katkı sunduğunu” ifade ediyor ve ekliyor: “Bu nedenle ABD istihdam verileri sonrasında sıkı iş piyasasının resesyon sinyalleri vermediğini görmemiz durumunda rahatlama önümüzdeki hafta 30 bin dolar seviyelerine doğru bir yolculuğa dönüşebilir.”


Bitcoin rezerv riskinin mevcut varlık fiyatına göre uzun vadeli yatırımcıları gösterdiğini söyleyen Futurance & Fexobit Hazine ve Araştırma Müdürü Sercan Yıldırım, “6 Temmuz itibarıyla zincir üstü metriklere bakıldığında Bitcoin rezervlerinde düşüş görülüyor” diyor ve ekliyor: “BTC fiyat hareketi birkaç yılın en düşük seviyelerinden toparlanırken, yine de önemli ayı piyasası desteğinin yakınında seyrediyor.”


Yine zincir üstü metriklere göre stablecoin olan USDT ve USDC başta olmak üzere fon transfer hareketle birlikte 24 saat içinde aktif cüzdan sayılarında artış söz konusu olduğunu söyleyen Yıldırım, kaldıraçlı işlemlerde BTC üzerinde düşüş görüldüğünü ifade ediyor.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk