Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Jackson Hole Öncesinde Bitcoin'in Yüzde 10'luk Düşüşü Ayıları Kontrol Altına Aldı

Analiste göre, Powell büyük bir ihtimalle Jackson Hole’da faiz oranlarının artışını destekleyen bir tutum sergileyecek.

22 Ağustos 2022 17:58

Güncellenme: 22 Ağustos 2022 19:08

Geçen hafta Bitcoin (BTC) %10'un üzerinde düşerek son iki ayın en büyük düşüşünü yaşadı. Analistlere göre fiyat düşüşü ABD Merkez Bankası'nın Cuma günü Wyoming'de gerçekleşecek olan yıllık ekonomik sempozyumu öncesinde ayıları kontrol altına aldı.


Fed'in Temmuz'daki toplantı tutanaklarının 2023 yılında likidite kolaylığına karşı olan umutlarını bastırmasıyla, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi satıldı. Jump Crypto'nun Ether'i (ETH) satması hakkındaki konuşmalar, Ethereum'un blok zincirinin yerel token’ını alarak kar elde etmeyi sağladı.


Gözlemcilere göre Bitcoin'in düşüşü teknik tabloları kırdı ve düşüş eğilimini yeniden canlandırdı.


Yatırımcı ve analist Kruger CoinDesk’e yaptığı açıklamada, yaşanan düşüşün ayıları yönlendirici duruma getirdiğini ve piyasanın tersine dönmesinin biraz zaman alacağını dile getirdi. Fed Başkanı Jerome Powell'ın bu hafta içinde iyi haberler sunma ihtimalinin oldukça düşük olduğunu da sözlerine ekledi.


Coinbase kurumsal araştırma başkanı David Duong'a göre, Bitcoin'in günlük teknik grafiği düşüşe geçti ve kripto para birimi kısa vadede kötüye gitmeye devam edebilir.


Duong, haftalık piyasa yorumunda, "BTC, önümüzdeki birkaç hafta içinde desteğini muhtemelen 20,830 ABD doları ve 19,230 ABD doları tutarında yeniden test edecektir" dedi ve yatırımcıların Jackson Hole sempozyumunda Powell'ın yorumlarını yakından izleyeceğini de belirtti. 


Geçtiğimiz hafta Fed tutanaklarının ardından, piyasada Powell'ın Jackson Hole Ekonomi Sempozyumu sırasında Fed’in belirlemiş olduğu faiz artışı tutumuyla devam edeceği konusunda bir fikir birliği olduğu görülüyor. Kansas City Federal Rezerv Bankası tarafından desteklenen yıllık toplantı, merkez bankacılarına, maliye bakanlarına, akademisyenlere ve finansal piyasa katılımcılarına ev sahipliği yapıyor.


Duong, "Fed Başkanı Jerome Powell muhtemelen Wyoming'de daha ölçülü bir yaklaşım sergilemeye çalışacak ve sıkılaştırmanın henüz bitmediğini vurgulayacak" dedi. Fed'in sıkı para politikası bu yıl kripto para piyasasını derinden sarstı.


Fed, Temmuz ayında yaptığı açıklamada, bir noktada sıkılaştırmayı yavaşlatmanın uygun olacağını ve risk varlıklarında ise rahatlamayı tetikleyeceğini söyledi.


Peng, yüksek faiz oranlarının enflasyon üzerindeki etkisinin yaklaşık altı ay içinde ortaya çıkacağını dile getirdi. "Şu anda bitcoin alımı yapmak için henüz çok erken."


Haziran ortasından beri ABD finans piyasalarındaki koşullar neredeyse gevşediği için Fed'in bir süre boyunca sıkı para politikasını sürdürebilmek için yeterli alanı var.


Sıkılaşan ekonomik koşullar genelde büyümenin yavaşlamasının bir işareti olarak görülüyor ancak bunun tersi de geçerli. Koşullar ne kadar sıkı olursa, merkez bankasının büyümeyi kısıtlamadan ekonomiden likiditeyi boşaltması o kadar zor olur.


Bitcoin'in kısa vadeli beklentileri kasvetli görünse de, düşüş eğiliminin çoğu muhtemelen gerçekleşti. Metalpha'dan Peng, "Orta ila uzun vadeli perspektifte, mevcut pazar Kitchin döngüsünün dibinde ve alt inşa süreci önümüzdeki birkaç ay içinde tekrarlanacak" dedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Avrupa Birliği Kriptonun Çevresel Zararlarını Araştırıyor

28 Eylül 2023 15:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk