Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

İşlem Hacmi Yılın İkinci Dip Seviyesinde, Kripto Fonlarından Küçük Çıkışlar Görülüyor

İşlem hacmi bu yılın ikinci en düşük seviyesine inerken, dijital varlık yatırım ürünlerinden 9 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti.

23 Ağustos 2022 08:10

Güncellenme: 23 Ağustos 2022 10:59

CoinShares’in yayınladığı rapora göre, işlem hacmi 1 milyar dolarlık oranla bu yılın ikinci en düşük seviyesine düşerken, 19 Ağustos’a kadar olan yedi gün içinde kripto fonlarından toplam 9 milyon dolar seviyesinde küçük çıkışlar gözlendi.


Bitcoin türevlerinden, üst üste üçüncü haftada toplam 15 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti. Piyasa değerleri kıyaslandığında, en büyük kripto para birimi olan bitcoin, 19 Ağustos'ta Fed Tutanakları’nda daha fazla faiz artırımına işaret edilmesinin ardından yüzde 10 düştü.


Ether fonlarına ise toplamda 2,9 milyon dolarlık giriş görüldü. Ethereum ağında Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçiş tarihi yaklaştıkça, yatırımcı tarafında iyimserlik güçlenmiş oldu.


SOL’den toplam 1,4 milyon dolarlık çıkış gerçekleşirken, ADA için 500.000 dolarlık, XRP için ise 300.000 dolarlık giriş gerçekleşti. 


Küresel anlamda çıkışlar ABD'de yoğunlaşırken, toplamda 10 milyon dolara ulaştı. Küçük oranlı çıkışlar ise Almanya’da 2,4 milyon dolar, İsveç’te 2.1 milyon dolar seviyesinde olurken, girişler Brezilya’da 2,5 milyon dolar, İsviçre’de 1,99 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk