Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Hisse Senedi Piyasalarında İyimserlik Hakimken, Kripto Yatay Seyrini Sürdürüyor

Bitcoin son beş haftadır 19 bin dolarlık direnç seviyesinde tutunuyor, hisse senedi piyasalarında ise görece iyimserlik söz konusu

25 Ekim 2022 11:19

Güncellenme: 25 Ekim 2022 11:23

Eylül ayının başından beri 19 bin dolar direnç seviyesinde tutunan piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli kripto parası Bitcoin düne kıyasla yüzde 0,17’lik artış göstererek 19 bin 301 dolardan işlem görüyor.


Ethereum da tıpkı Bitcoin gibi uzun zamandır tutunduğu fiyat aralığında işlem görmeye devam ediyor: Düne kıyasla yüzde 0,9’luk artış kaydeden Ethereum 1,348 dolardan işlem görüyor.


Geleneksel piyasalarda ise daha iyimser bir görünüm söz konusu. Varlık yönetim şirketi Ünlü & Co.’nun piyasa bülteninde “Fed yetkililerinin sıkılaştırmanın aşırı boyutlara ulaştığına yönelik endişelerine işaret eden Cuma günkü WSJ haberinin ardından momentumunu genel hatlarıyla korumayı başaran hisse senetleri yeni haftaya da iyimser bir zeminde başladı. Faiz artırımlarının hız kesebileceğine yönelik beklentiler ise makroekonomik verilerin ortaya koyduğu kırılganlığın resesyon endişelerinin ön planda olduğu içinde bulunduğumuz dönemde piyasaları baskı altına almasına çok fazla izin vermedi” analizi yapılıyor.


Söz konusu iyimserliği hisse senedi piyasalarında görmek mümkün: Dow Jones dünü yüzde 1,34’lük, Nasdaq yüzde 0,86’lık ve S&P 500 ise yüzde 1,19’luk yükselişle kapadılar.


ABD ve Euro Bölgesi’nde açıklanan öncü PMI endekslerinin hem imalat hem de hizmet kalemlerinde büyümeyi daralmadan ayıran 50 seviyesinin altında kalması dikkat çektiği belirtilen Ünlü & Co. bülteninde, “Buna karşın küresel risk iştahında bozulma göze çarpmazken daha ılımlı bir Fed beklentisinin desteğini arkasına alan piyasaların odak noktasında ise hem içeride hem de dışarıda üçüncü çeyrek bilançoları yer almaya devam ediyor” ifadeleri yer alıyor.
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Piyasaya Ether ETF Beklentisi Hakim, Bitcoin 71 Bin Doları Aştı

21 Mayıs 2024 21:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk