Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Hex Trust, Layer-1 Blok Zinciri Flare'deki İlk Yerel Stabil Parayı Yayınladı

Stabil para 1:1 oranında destekleniyor ve Flare blok zincirinde stake edilebiliyor.

21 Mayıs 2024 13:29

Güncellenme: 21 Mayıs 2024 13:32

Hong Kong merkezli kripto saklama şirketi Hex Trust Group, yaptığı basın açıklamasında layer-1 blok zinciri Flare'de yeni stabil parası USDX'i yayınladı.


USDX, blok zincirinin merkeziyetsiz finans (DeFi) etkinliğinde bir artışın yaşandığı bu dönemde Flare'deki ilk yerel stabil para oldu. Stabil para, borç verme protokolleri ve borsalar arasında kullanılabilecek ve merkeziyetsiz kredi piyasası Clearpool tarafından oluşturulan özel bir T-Pool'a stake etme mekanizmasına sahip olacak.


USDX stake edenler, karşılığında Flare'deki DeFi protokollerinde teminat olarak kullanılabilecekleri cUSDX token’lara sahip olacak.


Basın açıklamasında, stabil para desteğinin ABD doları veya eşdeğer varlıklara karşı 1:1 oranında tutulduğu belirtildi.


Flare'in kurucu ortağı Hugo Philion, gelişmelere dair "USDX ve Clearpool arasındaki Flare iş birliği, gerçek dünya getirisine anında erişim sağlayan 1:1 destekli istikrarlı bir varlık sunuyor" dedi. "Bu, özellikle FAsset acenteleri için yararlı olacak ve sistemde kilitliyken bile istikrarlı teminatlarını işleyecek."


Hex Trust'ın CEO'su Alessio Quaglini, USDX'in piyasaya sürülmesinin "kripto para piyasası volatilitesini azaltacağını" ve "işlemleri kolaylaştıracağını" ekledi.


Flare, şubat ayında Kenetic ve Aves Lair gibi şirketlerin dikkatini çekerek finansman turunda 35 milyon dolar topladı. DefiLlama'ya göre blok zincirinin şu anki kilitli toplam değeri (TVL’si) 8 milyon dolar.


Daha Fazla Oku

    Hex TrustflareStabil parausdx

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk