Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Hem Kripto Hem de Hisse Senedi Piyasalarında Pozitif Seyir

ABD tarafından gelen makroekonomik verilerin beklentilerin üzerinde olumlu gelmesi kripto piyasasında yeşil bir görünüme yol açtı.

4 Ekim 2022 10:55

Güncellenme: 4 Ekim 2022 10:58

Ekonomik aktivite indikatörlerinden Tedarik Yönetim Enstitüsü’nden gelen nispeten olumlu veriler ışığında hem hisse senedi hem de kripto piyasalarında bir rahatlama söz konusu. Piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli kripto parası Bitcoin dünden beri yüzde 3,67’lik değer kazanarak 19 bin 926 dolardan işlem görerek 20 bin dolarlık psikolojik eşiği tekrar zorlamaya başladı.


Piyasa değeri bakımından diğer büyük kripto paralarda da artış var: Geçen ay blokzincirinde proof-of-stake’e geçiş yapan Ethereum’un fiyatı yüzde 3,95 artarak 1,346 dolardan, Binance Coin (BNB) yüzde 1,3’lük artışla 289 dolardan, XRP yüzde 3,99’luk yükselişle 0,46 sentten işlem görüyor.


CoinDesk’e konuşan kripto yatırım şirketi CoinFund’ın yöneticisi Jon Campagna iyimser bir yaklaşımla Bitcoin ve diğer kripto paraların Eylül ayında genel olarak zorlanmasına rağmen geçtiğimiz çeyrekte görece iyi performans gösterdiğini söylüyor ve rallisiyle meşhur Ekim ayına vurgu yapıyor: “Eylül’deki performansıyla dördüncü çeyrekte tarih tekerrür edebilir.”


ABD 10 yıllık tahvil faizi ise geçen ay son 15 yılın en yüksek seviyesini bulmasının ardından dün yüzde 3,64’e geriledi. Söz konusu düşüş yatırımcılar nezdinde ABD Merkez Bankası’nın sıkı para politikasının işe yaradığına dair bir görünüm yaratmış olabilir.


Varlık yönetim şirketi Ünlü & Co.’nun günlük analizinde Eylül ayını oldukça zayıf bir zeminde tamamlayan küresel piyasaların “Ekim ayına ise son derece güçlü bir zeminde başladığı” belirtilirken, “Geçen ay yaşanan satış baskısının ardından gelinen seviyelerin fırsat olarak görülmesinin yanında faiz artırımlarının resesyon endişesi yaratarak piyasaları olumsuz etkilediğini düşünürsek içinde bulunduğumuz ayda Fed toplantısının olmayışının da varlık fiyatları üzerindeki baskının azalmasına katkı sağladığını söyleyebiliriz” ifadeleri yer alıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk