Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Haftalık Bitcoin Grafikleri Ayı Piyasasının daha Da Kötüleşeceğini Söylüyor (mu?)

Yaklaşmakta olan ayı piyasası çapraz geçişi (crossover), satıcıları ters tarafta yakalayabilir.

23 Ağustos 2022 12:35

Güncellenme: 23 Ağustos 2022 15:34

Bitcoin için daha da zorlu günler yakında olabilir. Son üç yılda ilk kez ayı piyasasına dair sinyaller veren haftalık tabloların momentumu gösteren çalışmasının bize söylediği gerçek bu. 


Bitcoin’in 50 haftalık SMA (basit ortalama) trendi aşağı yönlü görünüyor ve bir veya iki hafta içerisinde 100 haftalık SMA'in altına düşecek gibi. Bu da Şubat 2019’dan bu yana ilk kez ayı piyasasına dair bir çapraz geçişi (crossover) işaret ediyor. 


Teoride gelmekte olan bu geçiş ayı piyasasına dair momentumu güçlendirecek olsa da, göstergeye bakıldığında yatırımcıların piyasanın ters tarafında yakalanma riski de olabilir. Bu geçen hafta üç günlük grafiklerde görülen geçişe benzer bir durum oluşturabilir.50-100 haftalardaki basit ortalama çapraz geçişi gösteren Bitcoin grafiği (TradingView)

Nisan 2015’te ve Şubat 2019’da görülen geçişler bunun zıttı bir durumdu. Zira bizlere genelin aksi yönünde oynamayı söylüyordu. 


Gelmekte olan çapraz geçişin pik satışa neden olup olmadığını göreceğiz. Delphi Digital’a göre kripto paralar Kasım’da dip yapabilir.


Delphi Digital’dan Andrew Krohn müşterilerine gönderdiği günlük bültende, “Geçmişteki iki döngüye baktığımızda BTC’nin zirve döngüsü sonrası 59 ve 53 hafta boyunca iniş gösterdiği görülüyor. Bu geçmiş veriler ışığında Kasım 2022 civarında bir dip görüp Ağustos 2025 civarında yeni bir döngü zirvesi yaşanabilir” diyor.


Geçmişteki performans gelecekteki sonuçları doğru yansıtamayabilir özellikle de kripto paraların merkez banklarının faiz politikaları ve geleneksel piyasa durumlarıyla ilişkisi hassaslaşmışken… 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk