Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Kripto Haberleri: Bitcoin’in 30 Bin Dolara Doğru Rallisi, Sahte PayPal Stabilcoin’leri ve Daha Fazlası

Bitcoin yeniden 30 bin dolara yükseldikçe ve PayPal gibi büyük oyuncular kripto dünyasına adım attıkça geleneksel finans ve kriptonun kesişimi daha belirgin hale geliyor.

9 Ağustos 2023 09:39

Güncellenme: 9 Ağustos 2023 10:01

Sürekli gelişen kripto para dünyası, hem kripto meraklılarının hem de geleneksel finans profesyonellerinin dikkatini çekecek gelişmelere tanık oldu. İşte bunların kapsamlı özeti:


Bitcoin, küresel getiriler düştükçe 30 bin dolara tırmanıyor

Küresel uzun vadeli devlet tahvili getirilerindeki düşüşe tepki olarak bitcoin’in fiyatı yüzde 3’lük bir artış gördü ve 30 bin dolar sınırına tırmanmaya devam ediyor. Getirilerdeki bu düşüş, Çin’in temmuz ayı ticaretinde beklenenden çok daha zayıf kalmasıyla tetiklendi. ABD 10 yıllık Hazine getirisi yüzde 4 sınırının altına düştü. Bu makroekonomik değişimler solana (SOL), toncoin (TON) ve chainlink (LINK) gibi önemli kripto para birimlerinin yüzde 4’ün üzerinde artış kaydetmesiyle kripto piyasasını canlandırdı.


Sahte PayPal USD token’larına dikkat edin

Dolandırıcılar, PayPal’ın stabilcoin duyurusunun ardından çeşitli blok zincirlerinde sahte PYUSD token’ları yayımlayarak insanları kandırmaya çalışıyor. Bu olay, yatırımcıların herhangi bir işlem yapmadan önce durum tespiti yapmalarının ve token’ların orijinalliğini doğrulamalarının önemini gösteriyor.


Spot bitcoin ETF’leri: Bir umut ışığı

Kripto alanının önde gelen isimlerinden Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood ve Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz, spot bitcoin ETF’lerinin onaylanması konusundaki iyimserliklerini dile getirdi. Birkaç başvurunun yanıt beklediği bu dönemde, kripto topluluğu kripto para birimlerinin benimsenmesini daha da meşrulaştırabilecek ve artırabilecek olumlu bir kararı dört gözle bekliyor.Huobi, bir kripto balinasından sermaye akışı görüyor

Önde gelen kripto para borsalarından Huobi, bir kripto balinasından 200 milyon dolarlık USDT ve 5 bin ether (ETH) dahil olmak üzere önemli bir mevduat aldı. Bu işlemler, borsadan yüksek çıkışlar yaşandığı sırada gerçekleşti.


Reddit’in topluluk token’ları, Kraken’da ilgi çekiyor

Reddit’in topluluk token’ları moons (MOON) ve bricks (BRICK), kripto borsası Kraken’da listelenmelerinin ardından önemli yükselişler gördü. Belirli Reddit toplulukları içinde ödül olarak kullanılan bu paralar, büyük bir kripto borsasına girmeleriyle ilgi ve değer kazandı.Bugünün kripto haberleri sektörün dinamik doğasını, inovasyonu, piyasa tepkilerini ve zaman zaman yaşanan sahtekarlıkları gösteriyor. Bitcoin yeniden 30 bin dolara yükseldikçe ve PayPal gibi büyük oyuncular kripto dünyasına adım attıkça geleneksel finans ve kriptonun kesişimi daha belirgin hale geliyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BitcoinpaypalRedditkriptoHuobi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Joe Lautzenhiser

Joe Lautzenhiser bir editoryal araştırmacı ve stratejisttir. Joe, CoinDesk'e katılmadan önce New York'ta bir tarih öğretmeniydi. Ayrıca Joe, BTC, ETH ve MATIC sahibi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Komisyon Üyesi Peirce, SEC'in Kriptoya Karşı “Yaptırım Modunda” Olduğunu Söyledi

1 Mart 2024 12:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk