Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: Yatırımcıların Korkuları Yatışırken Bitcoin 23 bin Doların Üzerine Çıktı

Kripto Açgözlülük ve Korku Endeksi, Nisan ayından bu yana en yüksek noktası olan 30'a yükseldi.

20 Temmuz 2022 09:55

Güncellenme: 20 Temmuz 2022 09:55

Kripto fiyatları, ekonominin geleceği ve uzun zamandır beklenen Ethereum Birleşmesi hakkında yenilenen yatırımcı güveniyle Salı ticaretinde yükselmeye devam etti. Bitcoin (BTC) salı öğleden sonra 23.000 doların üzerine çıktı ve büyük ölçüde değerini korudu. Haber yayıma hazırlandığı sırada 23.580 dolar civarında işlem görüyordu.


Yatırımcıların kripto para birimi duygularını izleyen Kripto Açgözlülük ve Korku Endeksi, “aşırı korku”dan “korkuya” geçti ve 10 puan yükselerek Nisan ayından bu yana en yüksek seviye olan 30'a çıktı.


Ether (ETH) önceki günkü hızında olmasa da yükseldi. %2,5 artarak yaklaşık 1,570 dolara çıktı. Çoğu altcoin de yükselişe katıldı. FLOW %20 değer kazandı. WAVES, MINA ve ADA’da yükseliş %10’dan fazla. 


Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, bir hafta öncesine göre yaklaşık %20 artış kaydetti. Yine de, bitcoin'in performansı, Birleşme hakkında gelişmeler ortaya çıktıkça son yedi gün içinde yaklaşık %50 oranında fırlayan Ethereum blok zincirinin tokeni olan ether’in yanında sönük kalıyor. 


Varlık yöneticisi AdvisorShares'in CEO'su Noah Hammond, CoinDesk TV'nin "First Mover" programına "Kripto bir dip buluyor olabilir. Bu fiyatlandırma çukurunda olduğumuzu, dipten sekip sonra zirveye ulaştığımızı hissediyoruz. Ve geçen ay boyunca, eter önemli ölçüde yükseldi" dedi.


Hammond, "Bu pozitif momentumu görmek güzel" diye ekledi.


Kriptoların dramatik yükselişi, piyasalar, özellikle finansal hizmetler sektöründe, salı günü hisse senedi piyasalarının dik kazanımlarıyla birleşti. Diğerlerinin yanı sıra Goldman Sachs (GS) ve Bank of America (BAC), son günlerde beklenenden daha iyi çeyrekler bildirdi. Yatırımcılar, ABD merkez bankasının olası faiz oranlarını 100 puan yerine 75 baz puan artırma kararını cesaretlendirdi.


Ether'in devam eden yükselişi, Salı sabahı Paris'te 250'den fazla konuşmacı ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin'in Perşembe günü yaptığı bir konuşma ile Ethereum Topluluk Konferansı (EthCC) başladığında da geliyor. CoinDesk'ten Omkar Godbole'un bildirdiği gibi, ether, pazartesi günü 1.327 dolarlık 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerine çıkarak üç ayda ilk kez önemli bir teknik seviyenin üzerine çıktı ve bir ayın en yüksek seviyesi olan 1.500 doların üzerine çıktı. Bitcoin, 50 günlük SMA'sı olan 23.000 doları aştı.


Stabilcoin platformu Bacon Protocol'ün kurucusu ve CEO'su Karl Jacob, CoinDesk'e bir notta, yatırımcıların mevcut kripto rallisini sağlayan enflasyonist kötü haberleri "fiyatlandırdığına" inanıyor.


Jacob ayrıca DeFi sektörünün gücüne de dikkat çekti:


"Bu döngüde birden fazla işletmenin çöküşünü görmüş olsak da, bu asla iyi değil, aynı zamanda [merkezi olmayan finansın] piyasa esnekliğinin gücünü de gördük, çünkü bu krediler neredeyse anında geri ödenirken, daha geleneksel krediler mahkeme kararlarına kaldı. Milyar dolarlık işletmeler başarısız olmasına rağmen, blok zinciri ve ademi merkeziyetçilik, yatırımcıların gözünde büyük ilgi görmeye devam ediyor."Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Haftaya Bakış: Kripto Politikayla İç İçe

13 Mayıs 2024 10:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk