Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: Piyasada Gözler Yarınki ABD Manşet Enflasyon Verisinde

Haftaya yeşil bir görünümle başlayan kripto piyasası yatay bir seyir izliyor.

9 Ağustos 2022 10:05

Güncellenme: 9 Ağustos 2022 10:13

Son 24 saatte 24 bin dolar seviyesine tutunmaya çalışan Bitcoin yüzde 0,39’luk artış kaydederken, Ethereum yüzde 1,87’lik yükselişiyle 1,769 dolara çıkarken, piyasa değeri bakımından üçüncü sıradaki Binance Coin (BNB) ise yüzde 1,54’lük düşüşle 324 dolara geriledi.


CoinDesk’e konuşan veri analitik şirketi Oanda’nın kıdemli pazar analisti Edward Moya “Bitcoin son zamanlarda yakaladığı 24 bin dolar seviyesinde tutunmaya çalışırken, trader’lar da Kripto Kışı’nın sona erip ermediğini görmeye çalışıyorlar” diyor.


Kripto piyasasında son 24 saatte en çok kazandıranlar arasında yüzde 21,91’lik artışıyla Ren, yüzde 14,66’lık yükselişiyle Index Chain (IDEX) ve yüzde 12’lik artışıyla DigiByte (DGB) var. Ancak çok kazandıranlar listesinin başında son zamanların tartışmalı kripto kredi şirketi Celsius (CEL) var. Haziran ayında iflas bayrağını çektiklerini açıklayan kripto kredi şirketleri kervanına katılan Celsius para çekme işlemlerini durdurmuştu. Borçlarını nasıl ödeyeceği konusunda yol haritası çizmek için yapılandırma uzmanlarıyla anlaşan şirketin coin’inin değeri son 24 saatte yüzde 29’luk artış gösterdi. Bu yükselişe itimat edilmemesi gerektiğini düşünen analistler artış sebebini spekülatif varlıklara ve Twitter’daki #CELShortSqueeze hashtag’inin getirdiği rüzgara bağlıyor.


Piyasaların gözü yarın açıklanacak ABD tüketici enflasyon verilerinde. Geçen haftaki olumlu istihdam verilerinin ardından resesyonun “düşünüldüğü kadar derin” olmayacağına dair genel intibanın ardından enflasyon verilerine ilişkin piyasada benzer bir beklenti söz konusu. “Tüm gözler ABD TÜFE Endeksi’nden gelecek haberlerde” diye konuşan finansal hizmetler şirketi Arca’nın yatırımdan sorumlu başkan yardımcısı Jeff Dorman konu hakkında şunları söylüyor: “Piyasalar nihayet sakinleşmek adına manşet enflasyondan gelecek haberi bekliyor. En yüksek seviyelere ulaşan emtia fiyatlarındaki sert düşüş enflasyonda yavaşlamaya dair güçlü bir gösterge.”


Kripto piyasasında son 24 saatte en çok kaybettirenler ise yüzde 18’lik düşüşüyle TerraUSD, yüzde 6,56’lık kayıpla Ravencoin (RVN) ve yüzde 6’lık düşüşle Moonriver (MOVR) oldu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Ether ETF Kararı Öncesi Piyasa Oldukça Sakin

20 Mayıs 2024 17:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk