Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: Pelosi’nin Tayvan Ziyareti ‘Kazasız Belasız’ Geçerken, Kripto Piyasası Yatay Bir Seyir İzliyor

Solana hack’i ve Tayvan ziyareti sonrası Bitcoin geçen haftaki fiyat aralığında kalmış durumda

4 Ağustos 2022 09:25

Güncellenme: 4 Ağustos 2022 09:29

Solana’nın dün maruz kaldığı sıcak cüzdan saldırılarından sonra SOL 38 dolar bandına kadar gerileyen coin’i SOL, Bu yazı kaleme alındığında ise 39,5 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor.


Dünün en çok kaybettireni ve son 24 saatin en çok kazandıranı ise yüzde 25’lik değer artışıyla Optimisim (OP) oldu. Yüzde 15’lik yükselişle Lido DAO 2,64 dolara çıkarken, Fantom ise yüzde 9,52’lik artış gösterdi.


Piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli kripto parası Bitcoin ise 23 bin dolar seviyesinde tutunarak yatay bir seyir izlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz iki haftadır 21 bin ila 24 bin 400 dolar seviyeleri arasında gidip gelen Bitcoin’in yeni bir fiyat aralığına girdiği görülüyor. CoinDesk’e konuşan analist Edward Moya, “Bitcoin’in 24 bin 700 dolar üzerine sürükleyecek anlamlı bir hareket için kriptoya özgü hızlandırıcı bir olaya ihtiyacı var” diye konuşuyor.


Ethereum da yüzde 0,52’lik artışla 1,648 dolardan işlem görüyor ve benzer bir trend izliyor. Yüzde 6,41’lik artışıyla Binance Coin ise 304 dolar seviyesine çıktı.


Kripto piyasasındaki jeopolitik risklerin ise düne kıyasla azaldığını söylemek mümkün. ABD Temsilciler Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin ardından adanın hemen yanı başında askeri tatbikat düzenlemesi gerginliği artırmıştı. Ancak tansiyonun görece düştüğü ve Çin’in aldığı aksiyonların Tayvan özelinde sadece ekonomik yaptırımlarla sınırlı kaldığı görülüyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk