Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: Kriptolar Yerinden Ayrılmadı

Kripto borsası son 24 saatte dolar endeksi ile paralel hareket etti. Büyük kriptoların değeri büyük ölçüde sabit kaldı.

9 Haziran 2022 10:00

Güncellenme: 9 Haziran 2022 10:16

Bitcoin ve önde gelen altcoinler, yükselişle başladıkları çarşamba gününün çoğunu kırmızıda geçirdi. Piyasa hacmi bakımından en yaygın 6 kripto para Asya piyasalarının açılması ile değer kayıplarını önemli ölçüde telafi etmiş görünüyor. 


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) dolar karşısında değer kaybı kaydetti. Ancak bu kayıplar, %0.50’nin altında kaldı. XRP, Cardano (ADA), ve Solana (SOL) ise genel olarak değerini korumuş görünüyor. 


Öte yandan, kripto piyasasındaki belirsizlik de devam ediyor. Bitcoin, 4 haftadır içinde kaldığı 29.000-31.000 dolar bandından ayrılmıyor. Bu haber yayına alındığında Bitcoin 30.300 dolar seviyesinden işlem görüyordu. 


Kripto piyasasında, büyük ekonomilerdeki enflasyonist beklenti, enerji fiyatlarındaki artış gibi daha geniş makro ekonomik göstergelerdeki belirsizlikler etkisini sürdürüyor. Piyasa, yalnızca Terra fiyaskosu değil, yasal düzenlemelerle ilgili belirsizlikler ve diğer protokollerle ilgili sorunlar da dahil olmak üzere, alandaki değişkenlerden de etkileniyor. 


Bu bağlamda uluslararası piyasaların gözünün perşembe günü (bugün) yapılacak Avrupa Merkez Bankası toplantısı ve Cuma günü ABD’de açıklanacak enflasyon verilerinde olduğunu not etmekte fayda var. ECB toplantısının ardından bugün TSİ 14.00’ten önce bir açıklama bekleniyor. ECB ekonomistleri daha önce, borçlanma oranlarını düşük tutan tahvil alım programını sonlandırma sinyali vermişti. 


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 57 Bin Dolar Seviyesine Geri Dönüyor

9 Temmuz 2024 15:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk