Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: Kripto Piyasasında Olumsuz Haberlere Karşın Uzun Vadede Pozitif Görüşler Artıyor

Bitcoin (BTC) Çarşamba günkü işlemlerde hafta başındaki en yüksek değeri 20.720 doların biraz altında, 2.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

7 Temmuz 2022 09:51

Güncellenme: 7 Temmuz 2022 13:56

Bitcoin, geçen hafta bir hafta sonu rallisinden önce psikolojik olarak önemli bir bariyerin altına geriledi. En eski kripto para birimi, yatırımcıların artan enflasyon ve makroekonomik belirsizlik endişesi ile geçtiğimiz ayın büyük bölümünde 18.000 ila 21.000 dolar aralığında el değiştirmişti. 


Altcoin'lerin çoğunluğu Çarşamba günü yeşildeydi ve bu haber yayıma hazırlandığında Avalanche'ın AVAX'ı son 24 saatte %5 artışla listelerde başı çekti. Bitcoin'den sonra piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan ethereum (ETH) %3,2 arttı.


Varlık yönetimi şirketi Arca'nın portföy yöneticisi David Nage, CoinDesk TV'nin First Mover programında "Orada bir katliam görüyorsunuz. Celsius'u görüyorsunuz. Voyager'ı görüyorsunuz. BlockFi görüyorsunuz. Son birkaç ayda bir dizi farklı manşet çıktığını görüyorsunuz" dedi.


Yine de Nage, Bitcoin'in geçtiğimiz ayın büyük bir bölümünde mevcut 18.000-20.000 ABD Doları aralığında kalmasını olumlu karşılıyor.:


"Bitcoin bu ticaret modeli etrafında sabit kaldı. Dijital varlıklar hakkında, olacak şeyler ve toplum ve ekonomik sistemlerimiz ile birlikte değişen şeyler açısından süreli bir etki olarak konuşuyoruz. Bitcoin kesinlikle bunun bir parçası."


Kriptolar teknoloji borsası NASDAQ, S&P 500, Dow Jones ve çok az da olsa son aylarda olduğu gibi büyük hisse senedi piyasalarını izlemeye devam etti. ABD merkez bankasının enflasyonu ehlileştirme çabalarından endişe duyan yatırımcılar, Merkez Bankası'nın Haziran ayı toplantısının mevcut şahin para politikasına sıkı bir bağlılık gösteren tutanaklarının yayınlanmasından biraz cesaret almış olabilir. 


Coin Metrics bir haber bülteninde, “BTC ve ABD hisse senetleri neredeyse adım adım hareket ederken, korelasyon 2022'nin ikinci çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Aynı zamanda BTC, VIX gibi risk endekslerine karşı giderek daha fazla hareket etti” dedi.


ABD Çalışma Bakanlığı'nın Çarşamba sabahı açıkladığı rakamlar, Mayıs ayında güçlü bir işe alım olduğunu gösterdi ve bu ekonominin enflasyonist baskıyı durdurmak için yeterince soğumadığının bir işareti olarak algılandı.


Nage, dijital varlık projeleri için son zamanlarda yapılan fonlamada iyimser bir şekilde "Biraz normalleşme..., pazarın sağlığını gösterir" diye yorumladı. “Eğer buna kripto kışı demek istiyorsanız, ne derseniz deyin, girişim ve özel tarafa bakarsak, gördüğümüz şey özel pazarlardan gerçekten sağlıklı bir aktivite” dedi.


Sektör için daha geniş bir bakış açısıyla şunları ekledi: 


"Bu çekimlerden birkaç tane daha yaşayacağız. Duyarlılık muhtemelen en yavaş tepe noktasına ulaşacak ve sonra muhtemelen toparlayacağız. Ama bu uzun bir zaman alacak. Özel pazarlar perspektifinden, kurucularımıza söylüyoruz, önümüzdeki 36 ay için hazırlıklı olun."

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk