Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: Kripto Fiyatları Riskli Varlıklardaki Duyguları Yansıtıyor

Bitcoin düşse de 20.000 doların oldukça üzerinde kaldı. Diğer büyük kriptolar da kırmızıda.

28 Haziran 2022 09:39

Güncellenme: 28 Haziran 2022 09:57

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi bitcoin, son 24 saatte %1'in üzerinde düşüşle 20.800$ civarında işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ether, yatırımcılar daha riskli varlıklara karşı temkinli yaklaşımlarını sürdürdükçe, benzer düşüşle kabaca 1.200 dolardan alınıp satılıyor. Bu seviyeler geçen hafta ile neredeyse aynı.


21Shares'ten Hany Rashwan, CoinDesk'in First Mover programına verdiği demeçte, "İnsanlar bunun nereye gideceğini, bunun nerede dibe vuracağını belirlemek için önümüzdeki birkaç ayı görmek istiyor" dedi ve son aylarda kriptoların hisse senedi piyasaları ile korelasyonuna dikkat çekti. 


EToro'nun kripto analisti Simon Peters da, kriptonun bu yıl hisse senetlerine ve diğer varlıklara zarar veren zayıf şirket kazançları, enflasyon ve merkez bankası faiz artışları gibi toksik karışımından aynı şekilde muzdarip olduğunu söyledi. 


Kripto fiyatları, özellikle yoğun teknoloji bileşenine sahip olanlar olmak üzere, hisse senedi endeksleriyle giderek daha fazla korelasyon gösteriyor. 


Oanda kıdemli piyasa analisti Craig Erlam, kriptolardaki dalgalanmanın daha riskli varlıklar hakkındaki genel karamsar duyguları yansıttığını söyledi.


AAII'nin kısa vadeli yatırımcı iyimserliği anketine göre, yatırımcılar arasındaki düşüş hissi 11.4 puan artarak %58,3'e yükselirken, yükseliş hissiyat %19,4'e düştü. 


TerraUSD stabilcoin'inin (UST) patlaması ve Three Arrows Capital'in likidite sorunları da dahil olmak üzere kripto alanındaki son fiyaskolara rağmen, bazı analistler, özellikle son fırtınaları atlatan DeFi projeleri hakkında iyimser bir not düştü.


Bir piyasa özetinde, Arca Research'ün Baş Yatırım Sorumlusu Jeff Dorman, dijital varlıklar için geçen hafta bazı durumlarda %20-30'luk artışın altını çizdi ve "bu artışta en çok yıpranmış sektörler olan DeFi ve NFT'ler/Oyunlar etkili oldu" dedi.


Dorman, "İçimdeki alaycı, bu kazanımları bir 'ayı piyasası rallisi' veya yalnızca kısa vadeli olarak reddedebilir, ancak boğa durumu, DeFi protokollerinin ve uygulamalarının işlerini yaparken, merkezi takas/borç verme platformlarının (CeFi) yapmamasıdır. Pazarın geri kalanına damlayan DeFi'deki sıçramaya yol açan şey buydu” diye yazdı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk