Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: Gözler Çarşamba Gününde

Bitcoin üst üste üçüncü gün düştü, 20 bin dolara geri döndü. Piyasalarda Çarşamba günü açıklanacak ABD enflasyonu bekleniyor.

11 Temmuz 2022 09:45

Güncellenme: 11 Temmuz 2022 16:44

Kripto piyasası hafta sonu boyunca zayıfladı, Bitcoin üst üste üçüncü gün düştü. Bazı analistler şu anda önemli bir piyasa destek seviyesi olarak 17.000 doları işaret ediyor. Dolar hafta sonunda kripto dışı varlıklar karşısında da değer kazandı. 


Piyasa hacmine göre en büyük kripto para birimi düşüşle geçirdiği hafta sonunun ardından, son 24 saatte %4,20 değer kaybetti. Ethereum’daki düşüş de çok benzerdi. Bu haber yayıma hazırlandığında BTC ve ETH sırasıyla 20.420 ve 1.142 dolar ile fiyatlanıyordu.  


BitBull Capital CEO'su Joe DiPasquale bir e-postada, "Değişken fiyat hareketi beklemeye devam ediyoruz. 17 bin dolar civarında daha güçlü teklifler var. Eğer Bitcoin tekrar oraya düşerse, boğalar için güçlü bir sinyal olacak ve bu fiyat etrafında potansiyel bir dip oluşumunu gösterebilir” dedi.


Yatırımcılar bu hafta Çarşamba günü açıklanacak son ABD enflasyonunu izleyecek. Raporun, bu ayın sonlarında yapılacak Fed toplantısında para politikası ile ilgili kararı etkilemesi bekleniyor. Son rapora göre, ABD enflasyonu son 40 yılın en yüksek seviyesindeydi.


Dikkate alınması gereken bir nokta da, ABD'de Haziran ayındaki istihdam artışına ilişkin geçtiğimiz Cuma günü yayımlanan veriler. Açıklanan rakamlar, ülkenin halihazırda bir durgunluk içinde olduğuna dair bazı endişeleri hafifletti. Bu veriler, ABD merkez bankasının 75 baz puanlık hızlı faiz oranı artışlarına devam etmesini kolaylaştırabilir.


CoinDesk'ten George Kaloudis'in Pazar günü Crypto Long & Short köşesinde yazdığı gibi; "Temmuz ayında faiz oranlarında 75 baz puanlık bir artış, temelde bu noktada önceden belirlenmiş bir sonuçtur."


Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Ed Moya da geçen hafta şunları yazdı: 


"Enflasyon başka bir yukarı yönlü sürpriz getirirse, Eylül toplantısı beklentilerin yarım puanlık bir artışla tamamen fiyatlandığını görebilir, ancak bu kolayca 75 baz puana kadar çıkabilir."


Bloomberg'e göre Japonya Merkez Bankası gözlemcileri, eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin suikaste uğramasının ülkenin para politikası için ne anlama gelebileceğini değerlendiriyor. Abe, ülkenin ekonomik durgunluğu karşısında ultra gevşek finansal koşulların güçlü bir savunucusu olmuştu.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk