Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: BTC 21.000 Dolar'ı Test Ediyor

Bitcoin 21.000 dolar'ın üzerinde, altcoinler de yükselişe eşlik ediyor.

21 Haziran 2022 10:11

Güncellenme: 21 Haziran 2022 10:12

Bitcoin bu sabah itibariyle hafta başında test ettiği 21 bin dolar direnç noktasının üzerinde seyrediyor. Neredeyse tüm altcoinler bitcoin’deki (BTC) yükselişe eşlik ediyor. 


Hafta sonunda 2017 değerine kadar gerileyen BTC, bu yazı hazırlandığı sırada son 24 saatte %5 değer kazanarak 21.130 dolar seviyelerinden değerleniyordu. Değer kazanmaya daha geç başlayan ethereum ise daha hızlı bir sıçrama ile 1.160 dolar’a geldi. Son 24 saatte ETH’deki değişim yaklaşık %8.


Celcius tokeni CEL %134 değer kazanarak 1,49 dolara çıktı. Bu sıçrama CEL’i son 24 saatin en çok kazandıran altcoin’i yaptı. 


Son 24 saatte; BNB %5,9 değer kazanarak 224 dolar’a, XRP %3,41 değer kazanarak 0,327 dolara, Solana %16,4 değer kazanarak 37,15 dolar’a yükseldi. Market hacmine göre en büyük 20 kripto para biriminin tamamında benzer bir trend görülüyor. 


ABD’deki geleneksel piyasalar Pazartesi günü resmi tatil nedeniyle kapalıydı. Bu nedenle ticaret hacmi de asya piyasaları açılana kadar oldukça düşük seviyelerde kaldı.


Finansal hizmetler firması Hargreaves Lansdown'ın kıdemli yatırım ve piyasa analisti Susannah Streeter, "Yatırımcılar riskli varlıklardan uzaklaşma yarışında kripto dünyasından kaçarken, Bitcoin hala endişe rüzgarları ile kırbaçlanıyor" dedi.


Döviz komisyoncusu Oanda'nın kıdemli piyasa analisti Craig Erlam bir e-postada, "HODLer zihniyeti gerçekten test ediliyor ve henüz bedel ödememiş olanlar hiç olmadığı kadar cezbedici olabilir" dedi.


Ancak Hargreaves Lansdown'dan Streeter, bu görüşte değil. Streeter, kriptoların "Geçmişte aşırı volatiliteden muzdarip olmasına rağmen, göstergelerin bu düşüşün yakın zamanda tersine çevrilemeyeceğini ve bir kripto kışının yerleşebileceğini" belirtti.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk