Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: Hafta Başında Belirgin Yükseliş

Geçen haftayı düşüşle kapatan Bitcoin ve Ethereum yeni haftanın başlaması ile birlikte yeniden belirgin bir yükselişe geçmiş görünüyor.

6 Haziran 2022 08:43

Güncellenme: 6 Haziran 2022 11:34

Kripto piyasası, hafta sonundaki durgunluğun ardından yeni haftaya belirgin bir yükselişle başladı. Geçtiğimiz haftayı düşüşle kapatarak yeniden 29.000 dolar seviyesine gerileyen Bitcoin (BTC), pazartesi günü asya piyasalarının açılmasının ardından yeniden değer kazandı. 


Haber yayına alındığı saatlerde yaklaşık 31,151 dolar seviyesinden işlem gören BTC'nin son 24 saatteki kazancı %4,6 dolayında. Analistler uluslararası mali sistemdeki belirsizliklerin kripto piyasasına yansıdığına, burada alınacak kararların piyasanın seyrini belirleyeceğine işaret ediyor.


Benzer bir hareket Ethereum (ETH) ve pek çok altcoin için de geçerli. Cuma günü 1.750 dolar seviyelerine kadar çekilen ETH, 1.860 dolar seviyesinde değerleniyor.


Geçen hafta sisteminin kapanması ile gündeme gelen Solona (SOL) Cuma günü 36 dolara kadar gerilemişti. Solona'daki düşüş de son 24 saat içinde yavaşlamış görünüyor. Son 24 saatte saklaşık yüzde 8 değer kazanan altcoin, yazı yayına alındığı sırada 41,55 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Hafta başında en çok değer kazanan altcoinler %15 ile Ethereum Name System (ENS) ile %11 ile THETA ve Tezos (XTZ) oldu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İsviçre Merkezli Kripto Hedge Fonu Tyr Capital, FTX Riskini Göz Ardı mı Etti?

20 Şubat 2024 12:20

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk