Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Tokenize Edilmiş Hazine Bonoları 1 Milyar Dolar Sınırını Aştı

27 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

28 Mart 2024 17:20

Güncellenme: 28 Mart 2024 17:26

Son Fiyat Hareketleri
ABD Hazine bonolarının dijital versiyonları olan ve blok zinciri teknolojisiyle tokenize edilen borçlar piyasası, hızla büyümeye devam ediyor. 


Ethereum, Polygon, Valanche, Stellar gibi çeşitli kamu blok zincirleri üzerinde dolaşıma sokulan tokenize Hazine bonolarının piyasa değeri ilk defa 1 milyar doları aştı. Bu bilgi, kripto para sektöründe analizler yapan 21.co şirketinden Tom Wan'ın topladığı verilerle ortaya çıktı. Blok zinciri üzerinde alım satıma açık olan bu dijital bonolar, gerçek ABD hükümet bonolarının çevrimiçi temsilleri olarak konumlanıyor. 


Piyasa değeri, geçtiğimiz yıldan bu yana neredeyse on kat artarken, finans dünyasının devlerinden BlackRock'ın 20 Mart'ta Ethereum tabanlı tokenize fonu BUIDL'ı tanıtmasıyla birlikte %18'lik bir artış daha yaşandı.


Bitcoin (BTC) fiyatları, geçen haftaki dalgalanmalı dönemin ardından son 24 saatte pek değişiklik göstermedi. 


Fiyatlar, Salı günü kısa süreliğine 71.000 doların üzerine çıksa da, Cuma günü gerçekleşecek büyük bir opsiyon vadesi öncesinde 70.700 dolar civarında bir geri çekilme yaşandı. Çoğu önemli token hafif kayıplar yaşadı. Öte yandan, 4 Nisan'da beklenen yarılanma etkinliği öncesi Bitcoin Cash (BCH) %13 oranında bir artış gösterdi. Mevcut blok ödülü 6.25 BCH'den 3.125 BCH'ye düşecek. 


BCH'yi takip eden vadeli işlem piyasasında açık faiz, geçen haftadan bu yana 213 milyon dolardan 500 milyon dolara çıkarak, fiyat dalgalanmaları beklentisiyle yapılan kaldıraçlı işlemlerin arttığını gösterdi.


BlackRock'ın blockchain tabanlı ilk tokenize varlık fonu, piyasaya sürülmesinin ardından bir hafta içinde ABD Hazine piyasasında önemli bir pay elde ederek güçlü bir başlangıç yaptı. 


Blockchain üzerinden alınan verilere göre, BlackRock'ın BUIDL fonu Çarşamba günü itibarıyla 245 milyon dolarlık mevduat toplamış durumda. Bu başarılı giriş, fonu 360 milyon dolarlık mevduata sahip Franklin Templeton'ın Franklin OnChain ABD Hükümet Para Fonu (FOBXX)'nun ardından ikinci sıraya yerleştirdi.


Günün Grafiği  1. Nvidia (NVDA) hisseleri, 2024 yılında ilk kez haftalık bir kayıp yaşayacak gibi duruyor.

  2. 2020 yılından bu yana, Bitcoin'in Nvidia fiyatlarıyla olan ilişkisi dikkat çekici. İki varlık arasındaki 90 günlük ve 52 haftalık korelasyon katsayıları 0,80'in üzerinde.

  3. Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    güne bakışABD TahvillerinvidiaBUIDL

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
PSG Fan Token, Futbol Kulübünün Barcelona'yı Yenmesiyle %25 Arttı

17 Nisan 2024 11:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk