Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Piyasaya Ether ETF Beklentisi Hakim, Bitcoin 71 Bin Doları Aştı

21 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

21 Mayıs 2024 17:00

Güncellenme: 21 Mayıs 2024 21:24

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Ether (ETH), Bloomberg analistlerinin spot ETH borsa yatırım fonunun (ETF) ABD'de onaylanma olasılığını yüzde 75'e çıkarmasının ardından yüzde 19'un üzerinde artışla 3.700 dolara yükseldi. Bitcoin (BTC) de gelişmelerden etkilenerek 71.000 doları aştı ve nisan başından bu yana kaydedilen en yüksek seviyesine ulaştı. CoinGecko verilerine göre Ripple’ın XRP’si, Cardano'nun ADA’sı, Solana'nın SOL’u ve dogecoin (DOGE) yüzde 3-6 arasında yükseldi. Ani yükseliş, piyasa genelinde 260 milyon doların üzerinde kısa pozisyon tasfiyesine neden oldu. Coinglass verilerine göre, ether kısa pozisyonları 115 milyon doların üzerinde değer kaybetti ve ether’i 99 milyon dolar ile bitcoin takip etti.


SEC'in borsalardan kural değişiklikleri öneren 19b-4 dosyalarını güncellemelerini istemesi, spot ether ETF onaylarına yönelik potansiyel ilerlemeyi gösteriyor. Ancak, 19b-4 dosyalarındaki ilerlemeye rağmen SEC, ether ETF'nin S-1 kayıt beyanını reddederek onayını ve ticaretin başlamasını geciktirebilir. Bu önemli gelişmenin bir sonucu olarak, farklı fiyatları ve vade sonlarındaki volatiliteye ilişkin piyasa beklentilerini gösteren ether zımni volatilite eğrisi, 25 delta riskinin tersine çevrilmesiyle yatay işlem görmeye başladı. Presto Research analistlerine göre, trader'lar 24 Mayıs 2024 ve 31 Mayıs için 4000 dolarlık alım yaptı. Herhangi bir ether ETF'sinin 31 Mayıs'a kadar onaylanıp onaylanmayacağını tartışan Polymarket sözleşmesi, 10 sentten 55 sente sıçradı. Yani onayın 31 Mayıs'a kadar gerçekleşme olasılığı %55 olarak ihtimallendiriliyor.


MOG ve PEPE gibi Ethereum meme coin'leri, ether ETF'lerinin onaylanma olasılığının artmasıyla yükselişte geçti. MOG yaklaşık %50 değer kazanırken, PEPE %20'nin üzerinde arttı. Mog’un çekirdek ekip üyelerinden Viro, "Meme’ler, bulundukları zincirin yerel token’ı için genellikle yüksek betadır ve Mog, Ethereum'daki kazanan olarak kendini kanıtladı" dedi.


Günün Grafiği


  • Grafik, son 24 saat içinde kripto borsası Deribit'te en çok işlem gören ether opsiyonlarını gösteriyor.

  • Ether'in piyasa faizinin çok üzerinde olan ve mayıs ile haziran sonunda sona erecek olan alım opsiyonları, yükseliş piyasası duyarlılığının bir işareti.

  • Kaynak: Velo Data

Daha Fazla Oku

    ether etfBitcoinmogPepegüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk