Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Optimism (OP) ve Solana (SOL) Rallisi

22 Aralık 2023 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

22 Aralık 2023 16:38

Güncellenme: 22 Aralık 2023 18:22

Son Fiyatlar


Öne Çıkanlar

Solana blok zincirinin SOL token’ı, blok zincirinde devam eden memecoin çılgınlığıyla birlikte üçüncü haftada 100 dolara yaklaştı. Ölçümler, Solana’nın on-chain işlem hacimleri ve ağ ücretlerinin yedi günlük hareketli bazda Ethereum'unkileri (genellikle en yüksek olan) geçtiğini gösteriyor. Ağ üzerindeki uygulamaların kilitli toplam değeri de buna paralel olarak artıyor ve kasım ayındaki 400 milyon dolardan 1,3 milyar dolar değerinde token’a yükseliyor. Bu seviyeler en son Temmuz 2022’de görülmüştü. Optimism'in OP token'ı da yükselenler arasında yer alıyor ve 24 saatte yüzde 23 artış göstermesiyle öne çıkıyor. DefiLlama verilerine göre, Optimism'in kilitli toplam değeri (TVL) 900 milyon dolara yaklaşmış durumda. Bitcoin ise hafif bir düşüş kaydediyor.


Hong Kong düzenleyicileri, spot kripto borsa yatırım fonları (ETF'ler) için başvuruları değerlendirmeye hazır olduklarını söyledi. Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) ve Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), yaptıkları ortak açıklamada SFC’nin “yalnızca profesyonel yatırımcılar” yaklaşımını benimsemesinden bu yana çok zaman geçtiğini ve 2018’den bu yana sanal varlık ekosisteminin kendisini çok geliştirdiğini bildirdi. Hong Kong, bu yıl kriptoya yaklaşımını gevşetiyor ve düzenleyicilerin dijital varlıklara erişimi konusundaki görüşleri değişiyor. Ekim ayında SFC, daha geniş bir yatırımcı yelpazesinin spot kripto ve ETF yatırımına katılmasını sağlamak için kural kitabını güncelledi. SFC İcra Kurulu Başkanı Julia Leung ise geçtiğimiz ay düzenleyicinin orta düzey yatırımcıların spot kripto ETF'leri satın almasına izin vermeye doğru ilerlediğini söyledi. Risklerin ele alınması koşuluyla "verimliliği ve müşteri deneyimini artıran yenilikçi teknolojileri memnuniyetle karşılayacaklarını" belirtti.


Kripto borsası Coinbase (COIN), Fransa'da Sanal Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı olarak kayıt yaptırdığını ve ülkede “bireysel, kurumsal ekosistem ürün ve hizmetleri” sunmasına izin verildiğini açıkladı. Finansal Piyasalar Otoritesi'nden (AMF) alınan onay, stabilcoin ihraççısı Circle'ın, Fransa'nın kripto işletmelerini çekmeye çalıştığı için düzenleyicilerin şartlı kayıt verdiğini söylemesiyle aynı gün duyuruldu. CoinGecko'ya göre Coinbase, işlem hacmine göre üçüncü en büyük kripto borsası ve Binance ile Bybit’in hemen arkasında yer alıyor. Borsa, onay ile birlikte dijital varlıkların saklanması ve dijital varlık ticareti hizmetleri verebilecek.


Daha Fazla Oku

    SOLSolanaOPOptimism

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk