Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Kripto Piyasası Ether ETF Onaylarına Rağmen Düşüşte

24 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

24 Mayıs 2024 16:57

Güncellenme: 24 Mayıs 2024 17:09

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot ether (ETH) borsa yatırım fonları (ETF’ler) ile ilişkili düzenleyici dosyaları onayladı. Büyük gelişmenin ardından ikinci en büyük kripto para biriminin ETF’leri piyasaya sürülmeye bir adım daha yaklaştı. SEC, henüz ticaretinin yapılmasını resmi olarak onaylamasa da, ETF'lere bağlı 19b-4 başvurularını kabul etti. Düzenleyicinin, yatırımcıların ETF’leri satın alabilmesi için S-1 başvurularını da onaylaması gerekiyor. Bu yılın başlarında spot bitcoin ETF'lerine izin veren SEC, ether ETF'leri için başvuran ihraççılarla yeterli etkileşimi sağlayamamış görünse de bu durum aniden değişti. Bloomberg Intelligence'ın ETF analisti James Seyffart, karardan önce verdiği bir röportajda, "Bir hafta önce ether ETF’lerinin SEC onayı alacağını söyleseniz inanmazdım" dedi.


Bitcoin ve ether, SEC'in dünkü ETF kararı öncesinde sert dalgalanmalar yaşadı. ETH, bazı başvuruların onaylanmasının yakın olduğuna dair ilk raporların gelmesiyle 3.900 dolara yükselmeden önce 3.500 dolara düştü. BTC de 66.500 doların altına geriledi, ardından 68.300 dolara yükseldi ve 68.000 doların hemen altında sabitlendi. CoinGlass verilerine göre, tüm kaldıraçlı kripto türev pozisyonlarındaki tasfiyeler gün içinde 350 milyon doların üzerine çıkarak 1 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Pozisyonların büyük bir kısmı, yaklaşık 250 milyon dolar değerindeki yükselen fiyatlar üzerine oynanan uzun pozisyonlardı. Bu da aşırı kaldıraçlı yatırımcıların ani fiyat düşüşüne hazırlıksız yakalandığını gösteriyor.


Sahibinin blog paylaşımından alınan bilgilere göre, dogecoin ve birkaç meme token’ın daha yüzü olan popüler köpek Kabosu bu sabah hayatını kaybetti. Kabosu 17 yaşından büyüktü. "26 Mayıs pazar günü Kabo-chan için bir veda partisi düzenleyeceğiz. Narita Şehri, Kotsu no Mori'deki Flower Kaori'de gerçekleşecek olan etkinlik saat 13:00'ten 16:00'ya kadar sürecek." Kabosu'nun viral meme resmi, 2013 yılında dogecoin'in (DOGE) yaratılmasına ilham verdi ve her şey bir şaka olarak başladı. Daha sonra ise DOGE token’ın başarısı kümülatif olarak endüstrinin en büyük sektörlerinden biri haline gelen shiba inu (SHIB) ve floki (FLOKI) gibi köpek temalı token’lardan oluşan bir kohort doğurdu.


Günün Grafiği


  • Harita, Coinglass tarafından kaydedilen son 24 saatte kripto pazarındaki tasfiye verilerini gösteriyor.

  • Ether vadeli işlemleri yaklaşık 150 milyon dolarlık (100 milyon doları uzun vadeli) alışılmadık derecede yüksek bir tasfiyeye ulaşıyor.

  • Bu rakamın BTC'nin iki katı olması oldukça nadir bir durum.

  • Kaynak: Coinglass

Daha Fazla Oku

    Bitcoinether etfDogecoingüne bakışkabosu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk